در یك بررسی علمی؛

خاصیت های دروغگوهای حرفه ای مشخص شد

خاصیت های دروغگوهای حرفه ای مشخص شد

انجمن پارسیان: افراد در زندگی روزمره دروغ های مختلفی می گویند، اما یك بررسی علمی نشان میدهد دروغگوهای حرفه ای خاصیت های خاص و منحصر به فردی دارند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از تك اكسپلوریست، نتایج یك بررسی كه در استرالیا انجام شده، نشان میدهد زنان و مردان در زمینه دروغگویی تفاوت های جالبی با یكدیگر دارند. زنان بیشتر با این هدف دروغ می گویند كه كاری كنند فردی كه با آنها سخن می گوید احساس بهتری داشته باشد، اما مردان اغلب برای این دروغگویی می كنند كه كاری كنند خودشان بهتر به نظر برسند. بررسی مورد اشاره همین طور نشان میدهد مردان خودشان را دروغ گوهای بهتری می دانند.
تحقیق مذكور همین طور حاكیست افرادی كه بیشتر دروغ می گویند حراف های بهتری هستند و معمولاً برای دروغگویی بیشتر به سراغ اعضای خانواده، دوستان، همسر و همكاران خود می روند.
دروغگوهای حرفه ای همین طور دروغگویی چهره به چهره را ترجیح می دهند و برای این كار كمتر از روش هایی مانند ارسال پیامك یا نگارش پیام در شبكه های اجتماعی استفاده می نمایند.
در شرایطی كه قبلاً تصور می شد بیشتر مردم روزی یكی دو دروغ را بر زبان می آورند، این بررسی نشان داده كه بیشتر مردم هر روز دروغ نمی گویند، اما گروهی كوچك از دروغگویان حرفه ای وجود دارند كه مسئول انتشار بخش اعظمی از دروغ ها در هر جامعه هستند و تخصص آنها دراین زمینه برایشان مصونیت به وجود می آورد.
یكی دیگر از استراتژی های دروغ گویان حرفه ای، بیان دروغ های قابل قبولی است كه نزدیك به حقیقت بوده و حاوی اطلاعات زیادی نیستند. همین مساله مشخص شدن دروغ های این افراد را ناممكن می كند. یك استراتژی دیگر دروغ گویان حرفه ای مخفی كردن دروغ در بین مجموعه ای از اطلاعات صحیح است تا تفكیك آنها از یكدیگر دشوار شود.


منبع:

1398/10/07
09:56:51
5.0 / 5
4342
تگهای خبر: تخصص , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum