با انعقاد یك تفاهم نامه؛

استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه پیدا می كند

استفاده از فناوری های نرم در مدارس تهران توسعه پیدا می كند

به گزارش انجمن پارسیان برای آشنا سازی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نرم و استفاده از روش های نوین آموزشی و ترویجی در مدارس، تفاهم نامه همكاری منعقد شد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برای آشنا سازی دانش آموزان با مفاهیم فناوری نرم و استفاده از روش های نوین آموزشی و ترویجی در مدارس، تفاهم نامه همكاری، بین ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز و شورای هماهنگی موسسان مدارس غیردولتی شهر تهران منعقد شد.
سیدمحمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جریان امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: تعامل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با نظام آموزشی و مدارس از دو جنبه حائز اهمیت می باشد.
به گفته نیری: هدف اول از این گونه تعاملات، ایجاد سازوكارهایی برای تعامل بیشتر در موضوعات فناوری و نوآوری برای طرح بحث در مراكز آموزشی است. ترویج و گفتمان سازی جریان نوآوری و فناوری برای افراد جامعه از سنین پائین صورت می گیرد و در نهایت بستری مناسب برای توسعه نیروی انسانی فراهم می سازد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز ضمن تاكید بر اهیمت فعالیتهای ترویجی، افزود: دلیل دوم اهمیت این گونه تعاملات كه از اولی مهمتر است، توجه به نقش دانش آموزان و مراكز آموزشی در توسعه سازوكارهای نرم و رفتارسازی های فرهنگی در جامعه است. خیلی از سازوكارهای رفتارساز فرهنگی، همانند رعایت قوانین و مقررات، توجه به حقوق مردم و سایر این موارد، از دوران دانش آموزی در فرد نهادینه می شود.
به گفته نیری، دلسوزان بسیاری در مورد مصرف محصولات فرهنگی با كاراكترهای خارجی در میان كودكان و نوجوانان، دغدغه مند و نگران هستند. بی گمان برای رفع این دغدغه، باید پایه جریان سازی فرهنگی در توسعه كاراكترها و شخصیت های فرهنگی بومی در محیط های آموزشی انجام گیرد.
دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز با تاكید بر اهمیت نقش مدارس غیردولتی بعنوان سازوكارهای اثربخشی كه بتواند اقتصاد آموزش را شفاف كند، اظهار داشت: تاكید معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بر رشد و توسعه فضای استارتاپی بر این مبناست كه سازوكارهای استارتاپی چون بر مبنای رفتارهای بخش خصوصی شكل گرفته اند، از چابكی لازم برخوردار می باشند.
وی اضافه كرد: همین سازوكارها، زمینه مناسبی را برای شفاف سازی اقتصاد و پیشگیری از رانت و انحصارگرایی به وجود می آورد و در نهایت مردم جامعه از بهبود فضای اقتصادی منتفع خواهند شد. سود می برند.

1398/10/21
19:57:27
5.0 / 5
4455
تگهای خبر: آموزش , استارتاپ , توسعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum