معاون رئیس جمهوری در امور زنان تاكید كرد

تحقق عدالت جنسیتی رویكرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری

تحقق عدالت جنسیتی رویكرد اصلی معاونت زنان ریاست جمهوری

به گزارش انجمن پارسیان معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینكه محوریت و رویكرد اصلی كار ما در دولت دوازدهم موضوع عدالت جنسیتی بوده است، اظهار داشت: بر این مبنا حركت می نماییم تا بانوانی كه نیازمند اشتغال هستند بتوانند به این فرصت ها دست یابند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، معصومه ابتكار در نخستین جلسه شورای راهبردی كارآفرینان با اشاره به اشتغال زنان اظهار داشت: ممكنست زنی مشتاق بهره گیری از مشاغل خانگی، سنتی یا مشاغل نوین یا كسب و كارهایی باشد كه در چارچوب كارهایی بر اساس دانش و توانمندی ها قرار بگیرد و تلاش كند در این كسب و كارها پایدار و موفق باشد.

وی افزود: بطور قطع امكانات دولت و بودجه و زمان محدود است بدین سبب باید با بیشترین بهره وری اهتمام نماییم كار را پیش ببریم و بیشترین اثر بخشی و هم افزایی را داشته باشیم و از تجربیات یكدیگر بهره گیری نماییم علاوه بر آن دقت كنیم حلقه گمشده در كدام بخش از زنجیره است. فردی كه مشتاق راه اندازی كسب و كاری بوده اما موفق نشده است دلیلهای عدم موفقیت او را در لطمه شناسی بررسی و آن تجربه را به یكدیگر منتقل نماییم تا باردیگر در این چاله نیفتیم و همه بتوانیم این تجربیات را در برنامه های خود به كار بگیریم.

ابتكار افزود: گزارش ها حاكی از آنست كه شاید در بعضی مواقع پیشرفت كند باشد و مشكل دسترسی به اطلاعات یا شناسایی گروههای مخاطب در ارتباط با زنان سرپرست خانوار مساله جدی داشته باشیم اما در مجموع توانسته ایم حركت قابل قبولی دراین زمینه داشته باشیم.

وی اضافه كرد: برخورداری از نتایج مطلوب در بازه زمانی تعریف شده برای ما بسیار مورد اهمیت است.

معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با تاكید بر اینكه در معاونت زنان نیز دراین زمینه اقدامات ارزشمندی صورت گرفته است، اظهار نمود: كارگروه كارآفرینی معاونت و طرح زنان نسل تحریم و رای گیری آنلاین بسیار مورد استقبال زنان قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: ساختار و سازماندهی موضوع اشتغال و كارآفرینی در چارچوب تعاونی ها یا تشكیلاتی مانند صندوق ها با وزارت جهاد كشاورزی و وزارت كار در حال اجراست.

منبع:

1398/11/01
19:04:32
5.0 / 5
4756
تگهای خبر: آنلاین , كسب و كار , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum