شناسایی فسیل ۴۳۷ میلیون ساله یك عقرب

شناسایی فسیل ۴۳۷ میلیون ساله یك عقرب

به گزارش انجمن پارسیان عقرب ها همچون قدیمی ترین مخلوقات كره زمین هستند و اخیرا یك فسیل بسیار قدیمی ۴۳۷ میلیون ساله از این حیوان در آمریكا شناسایی شده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از تك اكسپلوریست، فسیل مورد اشاره قدیمی ترین فسیل كشف شده از یك عقرب بر روی كره زمین است. فسیل مذكور در منطقه ووكشا بیوتا واقع در ایالت ویسكانسین آمریكا شناسایی شده است.
بررسی این فسیل نشان داده است عقرب های ماقبل تاریخ خصوصیاتی از موجودات دریایی اولیه و همین طور عنكبوت ها را به صورت همزمان در خود دارند.
پی بردن به اطلاعات بیشتر در مورد این فسیل ماقبل تاریخ از آنجا اهمیت دارد كه عقرب در بین گونه های مختلف حیوانات بیشترین تنوع را پس از حشرات دارد و با جمع آوری اطلاعات متنوع در مورد این حیوان می توان دانسته های بشر در مورد سرمنشا شكل گیری عنكبوت ها، كنه ها، عقرب های امروزی و غیره را افزایش داد.
این عقرب باستانی Parioscorpio Venator نام گرفته كه به معنای شكارچی اجدادی است. طول فسیل عقرب مورد اشاره ۲.۵ سانتیمتر بوده و بخش هایی از دستگاه تنفسی، دستگاه گردش خون و دستگاه گوارش آن در دسترس باقی مانده است. با عنایت به كشف فسیل مورد اشاره در آب كم عمق به نظر می آید امكان زندگی و تنفس آن هم در آب و هم در خشكی وجود داشته است.

1398/11/01
21:56:14
5.0 / 5
4121
تگهای خبر: دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum