خرید لپ تاپ و موبایل با كارت بانكی كپی شده

خرید لپ تاپ و موبایل با كارت بانكی كپی شده

به گزارش انجمن پارسیان رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از دستگیری چهار سارق كه مبادرت به كپی اطلاعات كارت بانكی شهروندان در یك سوپرماركت و دكه روزنامه فروشی كرده و از حسابشان برداشت كرده بودند، اطلاع داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سرهنگ تورج كاظمی در اینباره اظهار داشت: اواخر آبان ماه سال جاری مردی ۳۶ ساله ساكن شهرك ولیعصر (عج) به پلیس فتا رجوع و اعلام نمود كه مبلغ هشتاد میلیون ریال از حسابش برداشت شده و این اتفاق در حالی رخ داده كه كارت بانكی اش نزد خودش بوده و آنرا در اختیار فرد دیگری قرار نداده است.
وی با اشاره به اینكه با دریافت این اطلاعات شناسایی متهم یا متهمان پرونده در دستوركار تیم تجسس پلیس فتا قرار گرفت، اظهار داشت: در جریان تحقیقات انجام شده از جانب ماموران چندین احتمال مدنظر قرار گرفت و در جریان تحقیقات تكمیلی مشخص شد كه شاكی اخیراً از سوپرماركتی در حوالی شهرك ولیعصر تهران خرید كرده و برداشت از حسابش بعد از این خرید انجام شده است كه در همین راستا ماموران پلیس فتا مبادرت به ردزنی حساب مالباخته كرده و متوجه شدند كه سارق یا سارقان با پول سرقتی سه دستگاه گوشی تلفن همراه خریداری نموده اند.
كاظمی با اشاره به ورود چندین پرونده دیگر با مبحث مشابه به پلیس فتا، اظهار داشت: با عنایت به سبك و شیوه مشابه این اقدامات مجرمانه، ماموران پلیس فتا احتمال دادند كه تمامی این موارد از جانب یك فرد یا افراد در رابطه با هم انجام شده است چون كه در مدت ۱۲ روز، ۱۵ فقره كلاهبرداری به یك شیوه انجام شده بود و با پول برداشت شده از حساب شهروندان طلا، جواهر، لپ تاپ، تلفن همراه، موتورسیكلت و... خریداری شده بود.
رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینكه در گام بعدی از تحقیقات پلیسی مشخص شد برخی از كارت های بانكی در یك باجه روزنامه و تنقلات فروشی در چهاردانگه اسلامشهر كپی شده اند، اظهار داشت: ماموران در تحقیقات پلیسی یكی از متهمان كه مردی ۳۰ ساله بود را شناسایی و با هماهنگی دستگاه قضایی او را به همراه یكی از همدستانش در كیوسك روزنامه فروشی دستگیر كردند.
وی افزود: با دستگیری و انتقال دو متهم به مقر انتظامی آنان تحت بازجویی قرار گرفته و با عنایت به این كه از مخفیگاهشان برخی از اقلام خریداری شده هم كشف شده بود، به ناچار لب به اعتراف باز كرده و دو همدست دیگرشان را هم معرفی كردند كه این دو نفر هم با هماهنگی مقام قضایی در شهرستان شهریار شناسایی و دستگیر شدند.
كاظمی افزود: این افراد همینطور در اظهارات خود معترف شدند كه به وسیله یك دستگاه اسكیمر مبادرت به كپی كارت های بانكی و حفظ رمز آن كرده اند و در ابتدا تحت پوشش سوپرماركتی در شهرك ولیعصر تهران از كارت شهروندان كپی كرده اند و سپس با اجاره كردن دكه روزنامه فروشی در چهاردانگه اسلامشهر به فعالیتشان ادامه دادند كه دستگیر شدند.
وی با اشاره به بازرسی از مخفیگاه متهمان دستگیر شده هم اظهاركرد: در بازرسی از محل دستگیری متهمان یك دستگاه لپ تاپ حاوی اطلاعات بانكی شهروندان، ۱۰۰ فقره كارت بانكی خام، تعدادی مدارك هویتی و یك دستگاه موتورسیكلت سرقتی كشف و ضبط شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ با اشاره به اینكه متهمان بیشتر از ۲۰ فقره كلاهبرداری به ارزش ۲۰۰ میلیون ریال اعتراف كردند، تصریح كرد: برای هر چهار متهم پرونده ای تشكیل شد و این افراد برای ادامه روند رسیدگی به جرم و سیر مراحل قانونی به دادسرا عرضه شدند.
كاظمی به شهروندان اخطار داد كه هنگام خرید با كارت بانكی رمز كارت خویش را شخصا وارد كرده و از اعلام آن به فروشنده اجتناب كنند.1398/11/12
21:16:38
5.0 / 5
4654
تگهای خبر: تحقیقات , دستگاه , هارد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum