بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

بصری سازی سه بعدی جهان در مرورگرهای عادی اینترنتی

انجمن پارسیان: پژوهشگران با استفاده از داده های تلسكوپ فضایی پرتو ایكس چاندرا ناسا موفق به بصری سازی سه بعدی جهان شده اند و این اطلاعات گرافیكی را بوسیله مرورگرهای عادی اینترنتی در دسترس قرار داده اند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، بااینكه دسترسی به تصاویری از كیهان بوسیله اینترنت پدیده تازه ای نیست، اما تماشای سه بعدی زیبایی های جهان به صورت سه بعدی در فضای مجازی كمتر ممكن بوده است.
ناسا با بصری سازی سه بعدی عكس ها و تصاویر به دست آمده بوسیله تلسكوپ فضایی چاندرا به كاربران امكان داده تا ستاره ها و سیاره های مختلف را به شكل واقعی تر و ملموس تری مشاهده كنند.
سه بعدی بودن تصاویر ارائه شده موجب می شود تا كاربران بتوانند از هر زاویه ای به موقعیت یك ستاره یا سیاره نگاه كنند و نسبت آنرا با دیگر اجرام آسمانی بطور دقیق تری درك كنند. بوسیله این مدل سازی سه بعدی كسب اطلاع در مورد سرعت حركت سیاره ها و ستاره ها و پیش بینی برخی تحولات آتی دراین زمینه تسهیل می شود.
شبیه سازی سه بعدی فضا، اطلاعاتی در مورد زمان تولد اجرام آسمانی، نحوه شكل گیری و فعالیت آنها و شیوه آخر عمر آنها در اختیار علاقمندان قرار می دهد. علاقمندان برای كسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه و تماشایی تصاویر سه بعدی می توانند به این نشانی بازگشت كنند.


منبع:

1398/11/15
23:24:47
5.0 / 5
4427
تگهای خبر: اینترنت , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum