تسكین دردهای شدید با سم مار

تسكین دردهای شدید با سم مار

انجمن پارسیان: مار زنگی یكی از كشنده ترین مارهای جهان است كه سم آن خیلی از موجودات را به سرعت از پای درمی آورد، اما پژوهشگران می گویند از سم این مار می توان برای تسكین دردهای شدید استفاده نمود.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، بررسی های پژوهشگران برزیلی نشان میدهد سم مار زنگی آمریكای جنوبی می تواند بعنوان یك داروی مؤثر برای آرام كردن دردهای عصبی مورد استفاده قرار بگیرد.
پژوهشگران برای خنثی كردن سم موجود در زهر مار زنگی آنرا در ذرات سیلیس محصور كرده اند و ماده حاصل شده از این كار به شكلی مؤثر برای آرام كردن درد مورد استفاده قرار گرفته است.
كروتوكسین ماده سمی اصلی است كه در زهر مار زنگی آمریكای جنوبی یافت می شود و پزشكان از دهه ها پیش از قابلیت استفاده از آن برای درمان سرطان باخبر بوده اند. اما یافتن روشی برای خارج كردن سم از این زهر تا به امروز به طول انجامیده بود.
انتظار می رود این دستاورد جدید علمی منجر به تولید واكسن های جدیدی برای ارتقای سیستم ایمنی بدن و همین طور تولید داروهای مسكن تازه برای تسكین درد شود. آزمایش های اولیه دراین زمینه بر روی موش ها تابحال موفقیت آمیز بوده است.


منبع:

1398/12/02
13:59:32
5.0 / 5
3930
تگهای خبر: سیستم , علم , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum