احتمال تمدید مهلت پرداخت اقساط مشمولان غایب

احتمال تمدید مهلت پرداخت اقساط مشمولان غایب

به گزارش انجمن پارسیان رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا اظهار داشت: امكان دارد تا آخر سال ۹۹ به مشمولان غایبی كه بدهكار هستند و قسط ها را پرداخت نكرده اند، فرصت داده شود اما هنوز این قانون تصویب نشده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا سردار تقی مهری در یك برنامه تلیوزیونی درباره تمهیدات اندیشیده شده در مورد جلوگیری از ابتلای سربازان به بیماری كووید-۱۹ اظهار داشت: فرایند افرادی كه می خواهند به خدمت سربازی اعزام شوند به این شكل است كه ابتدا باید یك برگه اعزام به خدمت را با رفتن به دفاتر پلیس ۱۰+ دریافت نمایند. در واقع فرمی طراحی شده كه همه مشمولان باید به پزشك رجوع كنند كه به غیر از مبتلا شدن به بیماری كووید- ۱۹ هم از نظر پزشكی وضعیت مورد تاییدی داشته باشند در این صورت برگه اعزامشان تایید و تاریخ اعزام ابلاغ می شود.

وی اضافه كرد: ما برای همه مشمولان این تمهیدات را اندیشیده ایم و حالا با عنایت به شیوع این بیماری هم برای جلوگیری از تسری این ویروس در سطح كشور این تصمیم را گرفتیم كه اعزام ها به تعویق بیفتد. همینطور اقدامات پزشكی بسیار خوبی در نیروهای مسلح انجام می گیرد و نیروهای مسلح، بیمارستان های آنها، كادر پزشكی، سرباز پزشكی، سربازهای پرستار و... همه در این راستا كمك می كنند. در محل های ما تب سنج وجود دارد و هر روز ضدعفونی می شوند. در واقع تمهیدات پزشكی كاملاً برای پیشگیری از شیوع این ویروس اتخاذ شده و ما در مقر پادگان هایمان و مشمولانی كه اعزام كردیم، موردی نداشتیم و همین نشان داده است كه موارد بهداشتی به خوبی رعایت می شود.

مهری افزود: نیروهای نظامی و انتظامی برای مقابله و مبارزه آماده هستند و ما مشاهده كردیم كه در سطح معابر هم سایر نیروهای مسلح با امكانات و تجهیزاتی كه در اختیار داشتند معابر را ضدعفونی كردند ازاین رو همه حالا دست به دست هم دادند تا بتوانند ویروس را شكست دهند.

وی در ادامه اظهاركرد: با عنایت به این كه حالا اعزام مشمولان به تعویق افتاده است افرادی كه اخیرا مشمول می شوند می توانند به دفاتر خدمات الكترونیك پلیس ۱۰+ رجوع كنند و برگه اعزام شان را مشخص كنند. بر مبنای طراحی انجام شده در سامانه برای ماه ۲، ۳ و چهار برای مشمولان ثبت می شود ازاین رو كار روزانه به صورت مرتب انجام می شوند.

مهری با اشاره به مشمولانی كه باید جریمه پرداخت كنند و بیشتر از ۸ سال غیبت داشته اند، اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی، سال های ۹۴ تا ۹۷ تصویب كرد افرادی كه بیشتر از ۸ ساعت غیبت داشته باشند می توانند با پرداخت مبالغی بر مبنای سطح تحصیلی خود جریمه را بپردازند اما كسانی كه نتوانستند تا آخر سال جاری جریمه های خویش را بپردازند برپایه قانون حداكثر تا اردیبهشت ماه سال آینده این كار را انجام دهند البته اگر پیشنهاد مطرح و تصویب شده در كمیسیون در صحن مجلس به تصویب برسد امكان دارد تا آخر سال ۹۹ به آن هایی كه بدهكار هستند و قسط ها را پرداخت نكرده اند، فرصت داده شود، اما هنوز این قانون مصوب نشده است ازاین رو قانون فعلا همان قانون قبلی است.

رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا در انتها اظهاركرد: پس از اینكه مجلس شورای اسلامی در سال ۹۰ تصویب كرد و قانون وظیفه عمومی اصلاحاتی بر آن وارد شد، تصویب گردید تمام كارت ها باید هوشمند شوند ازاین رو ما ستادی طراحی كردیم تا تمام افرادی كه كارت مقوایی دارند، كارت خویش را به هوشمند تبدیل كنند ازاین رو افرادی كه هنوز كارت مقوایی دارند برای تبدیل خود به كارت هوشمند رجوع كنند البته با عنایت به شرایط پیش آمده ما برای این كار فرصت بیشتری می دهیم.
1398/12/14
13:28:44
5.0 / 5
4007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum