شروع به كار صدای مشاور برای مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان

شروع به كار صدای مشاور برای مشاوره هدایت تحصیلی دانش آموزان

انجمن پارسیان: معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از استمرار كارهای پرورشی و فرهنگی در روزهای تعطیلی مدارس با استفاده از شبكه های اجتماعی در فضای مجازی آگاهی داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، علیرضا كاظمی با اشاره به شیوع بیماری كرونا و تعطیلی مدارس، اظهاركرد: این معاونت با رویكرد مدرسه محوری و تمركز بر مربی پرورشی و استفاده از ظرفیت معلمان مدارس و هسته های مشاوره مناطق برنامه ریزی های مختلفی را انجام داده است تا بوسیله فضای مجازی و بستر رسانه ای استانها و شبكه های اجتماعی موجود كارهای پرورشی و فرهنگی در شبكه بزرگ دانش آموزی برنامه ریزی و اجرا شود چونكه مدرسه تعطیل می شود اما تربیت هیچ گاه از جریان نخواهد افتاد.
آغاز به كار صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی

وی ادامه داد: باتوجه به شرایط كنونی و نگرانی های به وجود آمده در حوزه تحصیلی و تربیتی، بیشترین تمركز و حجم كارهای این حوزه معطوف به مشاوره تحصیلی و تربیتی است.
كاظمی دادمه داد: در بخش كارهای مشاوره ای با هدف مدیریت بحران و پیش گیری از مشكلات روانی و اجتماعی(اضطراب و استرس) در دانش آموزان، طرح پیام مشاور و صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی شروع به كار كرده است.

ارسال كلیپ های تربیتی و تلفن های مراكز مشاوره در گروه های مدارس

وی با تشریح طرح پیام مشاور، اشاره كرد: در این طرح مشاوران مدارس هر روز پیام ها و كلیپ های تربیتی چند دقیقه ای كوتاه در گروه های مدرسه بارگذاری می كنند و تلفن های مراكز هسته های مشاوره به اطلاع همه دانش آموزان و اولیا آنها می رسد تا در صورت نیاز بوسیله تلفن به مشكلات تحصیلی و تربیتی دانش آموزان رسیدگی شود.
ارایه آموزش های خودمراقبتی به دانش آموزان استان قم
معاون پرورشی و فرهنگی وزیرآموزش و پرورش افزود: آموزش خود مراقبتی دانش آموزان دوره دوم ابتدایی استان قم در 321 مدرسه این استان در كنار برخی كارهای دیگر انجام شده است.
وی شاخص ترین برنامه های حوزه قرآن، عترت و نماز را استفاده از فضای مجازی برای حفظ جز 30 قرآن كریم عنوان و اعلام نمود: این طرح ملی با شعار هر روز یك صفحه قرآن با بارگذاری در فضای مجازی، نگارش و ارسال احادیث به صورت مجازی و همین طور برگزاری مسابقه قرآنی شوق تلاوت به صورت مجازی و بارگذاری تلاوت دانش آموزان در فضای مجازی اجرا شد.

برگزاری آزمون ضمن خدمت نمازشناسی ویژه فرهنگیان
كاظمی اشاره كرد: از آنجایی كه فرهنگیان نیز در این امر مهم سهیم باشند آزمون ضمن خدمت نمازشناسی ویژه فرهنگیان شركت كننده در اجرای طرح سراسری نماز شناسی برگزار می گردد و آیات، احادیث و سور موثر در دفع بلایا نیز برای فرهنگیان ارسال می شود.
وی كارهای فرهنگی و هنری را همچون فعالیت ها و برنامه های پرمخاطب عنوان و اظهار نمود: در این عرصه راه اندازی #پویشدرخانه_بمانیم توسط اعضای تشكل های دانش آموزی، استفاده از ظرفیت خبرگزاری پانا در اطلاع رسانی دانش آموزان، سازماندهی فرماندهان حوزه ها و گروه های جهادی استانها برای ضد عفونی كردن مدارس، هماهنگی با شبكه های امید، آموزش و رادیو نمایش برای تولید برنامه با محوریت اوقات فراغت به صورت روزانه در چارچوب 45 برنامه با محتوای اطلاع رسانی، سرگرمی، آموزشی، مهارت افزایی و فرهنگی هنری و برگزاری مسابقات كتاب خوانی مرحله مدرسه ای جشنواره دانایی توانایی را خواهیم داشت.
طبق گزارش روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، كاظمی اشاره كرد: در كنار همه این فعالیت ها و كارهای بسیاری دیگر از ظرفیت تشكل های دانش آموزی، بسیج دانش آموزی، سازمان دانش آموزی، اتحادیه انجمن های اسلامی و جمعیت جوانان هلال احمر نیز بهره می بریم كه گزارش عملكرد این تشكل ها نیز توسط مسئولان مربوط منعكس خواهد شد.
منبع:

1398/12/20
18:29:36
5.0 / 5
3904
تگهای خبر: آموزش , جشنواره , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum