رئیس سازمان مدیریت تهران خبر داد

استفاده تنها ۲ بیمار كرونایی از استراحتگاه های پسا بیمارستانی

استفاده تنها ۲ بیمار كرونایی از استراحتگاه های پسا بیمارستانی

به گزارش انجمن پارسیان رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران از ابتلای ۱۳۴ نفر از پرسنل شهرداری به كرونا اطلاع داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، رضا كرمی محمدی بامداد امروز در نشست خبری كه به صورت ویدیو كنفرانس برگزار شد، با بیان این كه در همان اوایل اسفند ماه و همان زمانی كه فریاد می زدیم باید كارها با سرعت و توجه بیشتری صورت گیرد اما كسی توجه نمی كرد، ما در شهرداری ستاد مقابله با كرونا را با ۵ كارگروه و با كمك سازمان ها و معاونت های شهرداری تشكیل دادیم اظهار داشت: بهداشت محیط شهری، نخستین كاری بود كه با ضد عفونی كردن محل های پرتردد شهری آغاز كردیم و در حوزه دفن پسماند و اموات هم توانستیم در تدوین پروتكل های مخصوص به ستاد كرونا كمك نماییم.
وی با بیان این كه محل ازدحام مردم در تهران همچون مراكز ورزشی، نمایشگاه های بهاره و غیره تعطیل شدند اضافه كرد: تأمین كالای مورد نیاز فروشگاه های شهروند و میادین تره بار هم به خوبی انجام شده و مردم در این حوزه كمبودی ندارند.
كرمی محمدی با اشاره به مبحث معتادان در سطح شهر اظهار داشت: ما از بهزیستی خواستیم كه وارد عمل شود و ردیابی درستی ازاین افراد نیازمند صورت گیرد كه متاسفانه تابحال این درخواستها محقق نشده است.
رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در پاسخ به سوالی در خصوص این كه وضعیت تهران هم اكنون چگونه است؟ اظهار نمود: آنگونه كه دكتر زالی، فرمانده ستاد كرونای استان تهران گفته: روند مبتلایان و شاید فوتی ها در تهران نسبت به كل كشور در حال افزایش می باشد و وضعیت بدتری دارد و لازم است مردم رعایت نمایند.
كرمی محمدی در مورد تأثیر ضدعفونی كردن شهر با بیان این كه از ابتدا هم مشخص بود ضد عفونی كردن معابر تأثیر بسزایی ندارد چون كه هم وسعتش زیاد است و هم زمان ضد عفونی كردن كم است تصریح كرد: اما بنا به درخواست مردم این اقدامات انجام شد.
وی در مورد تأثیر ضد عفونی كردن مترو و اتوبوس هم با بیان این كه تأثیر آنها دراز مدت نیست اظهار داشت: ما نمی توانیم برای هر واگن یك پلیس ویا مامور بگذاریم اما لازم است كه خود مردم رعایت نمایند.
رئیس سازمان مدیریت بحران شهرداری تهران در مورد تجهیز سوله های مدیریت بحران اظهار نمود: ما برای تجهیز ۵۰ سوله اعلام آمادگی كردیم اما نهایتا ۸ سوله به صورت كامل تجهیز شد كه تنها در یكی از این سوله ها ۲ نفر از شهروندان برای گذراندن دوره نقاهتشان مستقر هستند.
كرمی محمدی در مورد چرایی عدم تاثیرگذاری شهرداری تهران درتصمیمات ستاد ملی و استانی كرونا اظهار داشت: شهردار تهران در ستاد ملی عضو است و ما هم در ستاد استانی عضو هستیم كه به اندازه یك رای نظراتمان را بیان می نماییم اما مسئله این است كه تصمیم گیران گوناگونی وجود دارند. بعنوان مثال ستاد ملی كرونا دارای كمیته های مختلفی است كه هر كدام یك تصمیم می گیرند و پس از آن ستاد استانی است كه امكان دارد مصوباتی داشته باشد و این در شرایطی است كه بعضی از ارگان ها هم جلساتی در این خصوص برگزار می كنند كه باید بگویم تعدد مراكز تصمیم گیری و تصمیمات مختلفی در این عرصه دریافت می شود كه حتی در بعضی از موارد خود ما هم متوجه نمی شویم كه تكلیمان چیست؟.
وی ادامه داد: بیماری كرونا یك بحران در حوزه بهداشت و درمان است و باید وزارت بهداشت و درمان متولی امر باشد و شهرداری تهران نمی تواند برای خود تصمیم بگیرد و آنرا هم اجرایی كند.
كرمی همینطور در پاسخ به سوالی در مورد فعالیت اصناف و مغازه ها و كار ویژه شهرداری تهران اظهار داشت: مردم خودشان باید رعایت نمایند چون كه شما تصور كنید اصناف بازار تهران فعالیت خویش را آغاز كنند، آیا ما می توانیم فاصله اجتماعی ۱ متر را در بازار اجرایی كنیم؟. عملا نمی توانیم كاری نماییم و مردم باید فاصله گذاری را رعایت نمایند و ما هم دراین زمینه اطلاع رسانی نماییم.
وی در مورد میزان ابتلای كاركنان شهرداری به كرونا هم با بیان این كه بر مبنای آخرین آمار تابحال ۱۳۴ نفر از پرسنل شهرداری به كرونا مبتلا شده و یك نفر هم فوت شده است، در مورد آمار فوت شدگان در سیستم حمل و نقل عمومی اظهار داشت: تابحال فوتی ناشی ازابتلا به كرونا میان پرسنل مترو و اتوبوسرانی گزارش نشده است اما ۴ نفر از رانندگان تاكسی جان خویش را به علت مبتلا شدن به كرونا از دست دادند، اما این رانندگان جزو پرسنل شهرداری محسوب نمی شوند.

منبع:

1399/01/23
21:27:45
5.0 / 5
2957
تگهای خبر: سیستم , كشور , نمایشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum