فاینانشیال تایمز:

نخستین آزمایش روی داروی رمدسیویر برای كووید ۱۹ بی نتیجه ماند

نخستین آزمایش روی داروی رمدسیویر برای كووید ۱۹ بی نتیجه ماند

به گزارش انجمن پارسیان داروی ضد ویروس «رِمدِسیویر» از تولیدات شركت داروسازی آمریكایی «گیلئاد ساینسز» آنطور كه پیشتر ادعا شده بود تاثیری در بهبود حال بیماران مبتلا به كووید ۱۹ ندارد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، این مطلب را نشریه فاینانشیال تایمز و بر مبنای نتایج یکی از اولین آزمایش های بالینی دارو در چین اعلام نموده است.
این خبر در حالی منتشر می شود که آزمایش های بالینی گوناگونی برای سنجش تاثیرگذاری داروی رِمدِسیویر و دیگر داروها بر بهبود بیماری کووید ۱۹هم حالا در گوشه و کنار جهان در حال انجام می باشد.
رِمدِسیویر، یکی از اولین داروهایی که برای درمان کووید-۱۹ پیشنهاد شده بود در این آزمایش بالینی نتایج امیدبخشی در درمان بیماران نداشته و در عین حال به علت عوارض جانبی که به دنبال داشته است، آزمایشات در مراحل اولیه روی برخی از بیماران متوقف گردید.
نکته مهمی که متخصصان در نتایج خود به آن اشاره کرده اند مشاهده اثرات جانبیِ جدی هنگام استفاده از این دارو است که آنها را مجبور کرده تا استفاده از رِمدِسیویر برای درمان ۱۸ بیمار شرکت کننده در آزمایش بالینی را متوقف کنند.
به گزارش یورونیوز، گفتنی است که داروی رِمدِسیویر پیش از این برای درمان بیماری ویروسی ابولا و عفونت های ویروس ماربورگ ساخته شده بود.
سازمان بهداشت جهانی ابتدا جزئیات این مطالعه کلینیکی که تحت نظارت این سازمان انجام شد را منتشر نمود هرچند بعد آنرا حذف نمود و توضیح داد که این گزارش قبل از موعد انتشار یافته است. برخی متخصصان هم معتقدند که به علت کم بودن تعداد شرکت کنندگان در این آزمایش امکان دارد بررسی های بیشتری در آینده روی اثرگذاری آن در درمان کووید ۱۹ صورت گیرد.1399/02/05
12:41:12
5.0 / 5
3110
تگهای خبر: تخصص , شركت , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum