خیلی از دوركارهای آمریكایی دوركار باقی می مانند

خیلی از دوركارهای آمریكایی دوركار باقی می مانند

انجمن پارسیان: با افزایش دوركاری در بین كاركنان نهادهای مختلف بخش دولتی و خصوصی در آمریكا چنین پیش بینی می شود كه خیلی از این افراد به همین رویه ادامه دهند.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از سی ان بی سی، نتایج یک بررسی که با همکاری شبکه سی ان بی سی و مؤسسه تحقیقاتی Change در آمریکا انجام شده نشان میدهد ۴۲ درصد از پاسخ دهندگان در کل این کشور گفته اند به دنبال شیوع ویروس کرونا تمامی امور شغلی و حرفه ای خودرا از منزل انجام می دهند، با این حساب ۵۸ درصد از شاغلان آمریکایی هنوز در سر کارهای خود در خارج از منزل حضور می یابند. این در حالیست که تا پیش از شیوع ویروس کرونا تنها ۹ درصد از مردم آمریکا دورکار بودند.
از میان پاسخ دهندگان حدود ۱۴ درصد گفته اند که پس از شیوع ویروس کرونا میزان دورکاری آنها از منزل افزایش یافته و ۱۹ درصد هم گفته اند به همین علت برای نخستین بار به دورکاری روی آورده اند. ۲۴ درصد پاسخ دهندگان گفته اند پس از اتمام قرنطینه هم دوست دارند بطور کامل یا نسبی از منزل کار کنند و ۵۵ درصد گفته اند دوست دارند به سرکار خود بازگردند. البته ۲۰ درصد هم دراین زمینه تصمیم نگرفته اند.
بر اساس همین بررسی هر چقدر درآمد افراد بیشتر می شود، درصد دورکاری آنها در آمریکا افزایش می یابد. بعنوان نمونه تنها ۲۴ درصد از افراد با درآمد کمتر از ۵۰ هزار دلار در سال در آمریکا دورکار هستند. اما این رقم در مورد افراد با درآمد بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار دلار به ۳۶ درصد و در مورد افراد با درآمد ۱۰۰ هزار دلار به بالا به ۴۶ درصد افزایش می یابد.
۲۱ درصد افراد، بهره وری دورکاری را کاملاً بیشتر از حضور در محل کار دانسته اند، ۳۹ درصد گفته اند تا حدودی با این مساله موافقند و ۴۰ درصد هم بهره وری حضور در محل کار را بیشتر دانسته اند. همین طور صرفه جویی زمانی ناشی از دورکاری در بیشتر موارد صرف وقت گذرانی با اعضای خانواده، استراحت، خوابیدن و بازی و سرگرمی در خانه شده است.


منبع:

1399/02/10
20:12:07
5.0 / 5
2925
تگهای خبر: تحقیقات , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum