ضعف قوانین در پشتیبانی از كودكان

ضعف قوانین در پشتیبانی از كودكان

به گزارش انجمن پارسیان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به تأثیر دوران كودكی در داشتن جوانان سالم در آینده، قوانین حمایتی حوزه كودكان را ضعیف توصیف كرد.


محمدمهدی تندگویان در گفتگو با ایسنا، با اشاره به حادثه قتل دختر نوجوانان گیلانی به دست پدر خود اظهار داشت: وقوع این حوادث بیشتر از هرچیز به ضعف رابطه خوب بین والدین با فرزندان و عدم توجه به نیازهای روز جوانان و نوجوانان برمی گردد.

وی ادامه داد: این درحالیست که ما خیلی از موضوعات فرهنگی، اجتماعی و ارتباطی داخل یک خانواده، قومیت یا استان را درگیر بحث های سیاسی کرده و به جای فرهنگ سازی درست، ضدفرهنگ تولید می نماییم.

تندگویان افزود: به نظر می آید به دنبال فرهنگ سازی نادرست هم اکنون ارزش آبرو افراد در بعضی اقشار بیشتر از ارزش جان یک انسان است و به خودشان اجازه می دهند جان یک انسان را بگیرند.

معاون امور جوانان با انتقاد از این که قوانین حمایتی حوزه کودکان ضعیف است، خاطرنشان کرد: زمانی که کودکان به درستی حمایت نشوند و از گزند صدمه ها در امان نباشند نباید انتظار داشت زمانی که به سن جوانی می رسند، نسل سالم و پویایی باشند، این درحالیست که هنوز برای برخورد مناسب با کودک آزاری بخصوص کودک آزارانی که داخل خانه کودکان هستند، قانون بازدارنده ای نداریم.

تندگویان افزود: به نظر می آید حقوقی که برای اولیاء قائل می شوند سبب شده هرساله این نوع برخوردها افزایش یابد بنابراین بازنگری و یاری علما در این گونه مباحث شرعی و قانونی کمک کننده خواهد بود. در عین حال برخوردها در مورد کودکان سبب شده این اتفاقات ادامه دار شوند درحالی که ترویج فرهنگ ارتباطی سالم هم می توانست از این اتفاقات پیشگیری کند.
1399/03/08
13:24:23
5.0 / 5
2525
تگهای خبر: حقوق , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum