یافته محققان نشان می دهد؛

سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می كند

سنگ آتشفشانی مالاریا را نابود می كند

به گزارش انجمن پارسیان محققان انگلیسی می گویند نوعی سنگ آتشفشانی به نام پرلایت كه دارای تركیبات اسیدی است، برای مقابله كم هزینه و مؤثر با پشه های مالاریا قابل استفاده می باشد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از نیواطلس، «پرلایت» سنگی آتشفشانی است که از آن بعنوان عایق در ساختمان ها و هم افزودنی مناسب خاک گلدان استفاده می شود. اما بررسی پژوهشگران آمریکایی نشان داده است از این سنگ می توان برای از بین بردن پشه هایی که عامل بیماری مالاریا هستند هم استفاده نمود.
درحال حاضر، در نواحی که محل زندگی پشه های مالاریا است از اسپری های خاصی استفاده می شود که با اینکه این حشرات را می کشند، اما سمی بودن مواد آنها به خود انسان ها و محیط زیست هم صدمه می زند.
«پرلایت» جایگزینی مناسب به جای این اسپری هاست که با محیط زیست هم سازگاری دارد و ترکیب آن با آب منجر به تولید اسپری ارزان و جدیدی معروف به Imergard می شود که به صورت آزمایشی و با موفقیت برای نابودی پشه های مالاریا در کشور آفریقایی بنین مورد استفاده قرار گرفته است.
اسپری مورد اشاره ضمن اینکه صدمه ای به سلامتی انسان ها نمی زند، از توانایی و قدرت بیشتری برای نابودی پشه های مالاریا برخوردار می باشد و علاوه بر آن مدت ماندگاری آن هم بر روی سطوح بیشتر است. ذرات «پرلایت» با چسبیدن به حشرات و از بین بردن لایه چربی محافظ روی بدن آنها به خشک شدن سریع بدن، کمبود آب و در نهایت مرگ سریع حشرات کمک می کنند.

1399/03/19
10:46:19
5.0 / 5
2450
تگهای خبر: كشور , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum