رییس كمیته محیط ریست شورای شهر تهران تأكید كرد

رعایت حقوق شهروندی و شئونات ارتش در پادگان ۰۶

رعایت حقوق شهروندی و شئونات ارتش در پادگان ۰۶

انجمن پارسیان: رئیس كمیته محیط زیست شورای اسلامی شهر تهران اصرار كرد كه در پروژه پادگان 06 هم حقوق شهروندی و هم شئونات ارتش باید حفظ شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، آرش حسینی میلانی امروز در حاشیه بازدید از پادگان ۰۶ که ۳۵ هکتار از آن تبدیل به بوستان ارتش خواهد شد، اظهار داشت: برایم جای سوال است که منابع تامین آب این بوستان با این حجم درختان چگونه خواهد بود و چه تهمیداتی اندیشیده شده است.
وی با بیان این که تاثیرات این توافق و نحوه بارگذاری در ۱۵ هکتار ارتش باید به مردم به خصوص در محلات اطراف، اطلاع رسانی شفاف شود تا دغدغه ها رفع گردد، اظهار نمود: پادگان ۰۶ دارای تنوع زیستی خاصی است که باید به این مسئله رسیدگی شود به مانند پارک پردیسان که یک تیم گیاه شناسی در آن جا مستقر شد تا گونه های گیاهی به غیر از درختان را شناسایی کند، چنین تیمی هم می تواند در پادگان ۰۶ نیز شکل گیرد.
میلانی با اشاره به نام گذاری ۳۵ هکتار از پادگان ۰۶ به بوستان ارتش در شورای شهر تهران اظهار داشت: حالا که به ارتش در نام گذاری توجه شده باید برای ثبت تاریخ نظامی در این بوستان المان های خاصی را طراحی نماییم.
ایشان سپس با بیان این که این مجموعه ۳۵ هکتاری طی تفاهم ارتش و شهرداری تهران انجام شده که اساسا یک حرکت مبارک است اظهار داشت: اما باید تمام تلاش خودرا به کار ببندیم تا اثرات منفی اجتماعی و ترافیکی آن کم شود.
وی با بیان این که عملا در ۱۵ هکتار متعلق به ارتش، تنها در دو هکتار می تواند ساخت و ساز صورت گیرد که این ساخت و سازها نیز مشمول ضوابط جدید بلند مرتبه سازی شده به شکلی که ارتفاع این برج ها منظر توچال را نیز رعایت کرده است اظهار داشت: هم حقوق شهروندی و هم شئونات ارتش باید در این پروژه رعایت و حفظ شود و به همین دلیل ما بر موضوع پیوست های ترافیکی، اجتماعی و فرهنگی تاکید داریم.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این که شهردار تهران عنوان داشته فاز اول بوستان ارتش تا هفته دفاع مقدس به بهره برداری می رسد اظهار داشت: انجام پیوست ها بسیار مهمست و اگر تا آن زمان به این دغدغه های مهم پاسخ داده شد بوستان افتتاح می گردد.
منبع:

1399/03/24
14:28:09
5.0 / 5
2376
تگهای خبر: حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum