جزئیات تازه از پروژه های شركت خاكریز آب در غرب تهران

جزئیات تازه از پروژه های شركت خاكریز آب در غرب تهران

انجمن پارسیان: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، آخرین وضعیت اجرایی پروژه های جمع آوری و هدایت آب های سطحی غرب پایتخت را تشریح نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مهندس صفا صبوری دیلمی با بیان آنکه راه اندازی تونل ۴.۲ کیلومتری هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح که با بهره گیری از دستگاه حفار TBM صورت می پذیرد، یکی از مهمترین اقدامات جاری شرکت خاکریزآب در حوضه آبریز غرب پایتخت به شمار می آید، از پیشرفت ۴۳ درصدی این پروژه آگاهی داد و اظهار داشت: ۱۶۰۰ متر از عملیات حفاری این تونل هدایت آبهای سطحی با موفقیت به پایان رسیده است.

وی قطر حفاری تونل جمع آوری و هدایت آبهای سطحی محدوده بزرگراه فتح را ۴.۳ متر و عمق متوسط حفاری تونل از سطح زمین را ۱۶ متر دانست و تصریح کرد: معارضات مختلفی از قبیل مسیر راه آهن، زیرگذر اسماعیل آباد، نهر فیروزبهرام، لوله گاز و فیبر نوری در راه توسعه این تونل است که کوشش برای جابجایی و رفع آنها ادامه دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، اجرای عملیات لوله رانی در محدوده بزرگراه فتح با بهره گیری از دستگاه حفار میکرو TBM را از دیگر اقدامات شرکت خاکریزآب در پهنه غرب شهر تهران برشمرد و با بیان پیشرفت ۶۰ درصدی عملیات اجرایی پروژه، تصریح کرد: این پروژه شامل اجرای عملیات لوله رانی بتن پلیمری به طول بیش از ۲ کیلومتر است که تابحال ۱۰۶۳ متر از آن انجام شده است. این پروژه نیز با معارضات مختلفی از قبیل داکت های مخابراتی، ایستگاه تقلیل فشار گاز، کابل برق ۲۰ کیلوولت، لوله انتقال آب آشامیدنی و نهایتاً فیبر نوری مواجه بوده که بر دشواری های اجرایی آن افزوده است.

مهندس صبوری از پروژه لوله رانی در محدوده بزرگراه مخصوص کرج و با بهره گیری از فناوری پایپ جکینگ، بعنوان یکی دیگر از اقدامات شرکت خاکریزآب نام برد و با بیان آنکه طول مسیر این پروژه بیش از ۲۶۰۰ متر است، از پیشرفت ۳۲ درصدی عملیات اجرایی آن آگاهی داد.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت فنی و عمران شهرداری تهران، بگفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران، شرکت خاکریز آب بعنوان مجری توسعه و نگهداشت شبکه اصلی جمع آوری و هدایت آب های سطحی شهر تهران تلاش می کند تا مطابق مواد ۶۰ و ۸۴ برنامه پنج ساله سوم توسعه شهر تهران به ۴ هدف اصلی هدایت آب های سطحی و سیلابی شهر تهران، راه اندازی حدود ۷۰۰ کیلومتر شبکه آب های سطحی مطابق طرح جامع، حفاظت از شبکه اصلی آب های سطحی مقابل مخاطرات زیست محیطی ناشی از تخلیه غیرمجاز فاضلاب و پساب و در نهایت پیشبرد طرح جامع احیا و ساماندهی ۷ روددره شهر تهران برسد.

منبع:

1399/04/23
11:59:36
5.0 / 5
2240
تگهای خبر: توسعه , دستگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum