جزئیات اعطای تسهیلات مسكن و مرابحه به فرهنگیان

جزئیات اعطای تسهیلات مسكن و مرابحه به فرهنگیان

مدیركل پشتیبانی و تعاون وزارت آموزش و پرورش جزئیات اعطای تسهیلات مسكن و مرابحه فرهنگیان را اعلام نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، گودرز کریمی فر درباره اعطای تسهیلات به فرهنگیان اظهار داشت: یکی از سیاست های وزارت آموزش و پرورش ساماندهی نظام نامه رفاهی فرهنگیان است و در همین راستا برنامه های متنوعی همچون اعطای تسیهلات کم بهره بعنوان زیرفهرست این نظام نامه تدارک دیده شده و به استان ها ابلاغ گردیده است.
وی اضافه کرد: تسهیلات جدیدی برای فرهنگیان پیشبینی و ابلاغ اعتبار شده است. این تسهیلات در دو سرفصل مرابحه و مسکن پیشبینی، تعریف و ابلاغ اعتبار شده و الان در حال اجراست.
مدیرکل پشتیبانی و تعاون وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تهسیلات مسکن با دو رویکرد متفاوت در نظر گرفته شده نخست راه اندازی و ساخت مسکن و دیگری خرید مسکن اظهار داشت: احداث مسکن هم طبقه بندی شده است؛ برای زوجین فرهنگی در کلانشهر تهران ۱۶۰ میلیون تومان است که بازپرداخت ۱۲ ساله و کارمزد ۱۲ درصدی دارد. همین وام در مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت تا سقف ۱۲۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده و در حال پرداخت به فرهنگیان واجد شرایط است.
کریمی فر افزود: همین وام راه اندازی و ساخت مسکن برای زوجین فرهنگی در سایر شهرها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان اعطا می شود.
وی در پاسخ به اینکه آیا وام های دیگری قابل دریافت است؟ اظهار داشت: علاوه بر وام راه اندازی مسکن، وام های ثانویه حمایتی تا سقف ۶۰ میلیون تومان داریم که این وام ثانویه بدون وثیقه و سپرده گذاری پرداخت می شود.
مدیرکل پشتیبانی و تعاون وزارت آموزش و پرورش شرایط استفاده از این تسهیلات را بیان و اظهار نمود: کلیه فرهنگیانی که پروانه ساختمانی به نام خودشان باشد و مجوزهای اولیه را از شهرداری دریافت کرده باشند می توانند به ادارات تعاون سراسر کشور رجوع کنند.
کریمی فر به وام مسکن انفرادی راه اندازی و ساخت مسکن هم اشاره نمود و اظهار داشت: وام اول به زوجین فرهنگی اعطا می شد اما این وام مربوط به خانواده هایی است که یکی از زوجین فرهنگی باشد. در شهر تهران ۱۰۰ میلیون تومان، برای مراکز استان ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۸۰ میلیون و برای سایر شهرها ۶۰ میلیون تومان تعیین شده و در دست اجراست.
وی درباره وام خرید مسکن هم اظهار داشت: مبلغ این وام در تهران ۶۰ میلیون تومان، در مراکز استان ها ۵۰ میلیون تومان و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان تعریف شده است.
مدیرکل پشتیبانی و تعاون وزارت آموزش و پرورش افزود: یک وام مرابحه هم داریم که بازپرداخت پنج ساله و کارمزد ۱۲ درصد دارد که بدون هیچ گونه وثیقه و سپرده گذاری به فرهنگیان واجد شرایط در چارچوب خرید کالا پرداخت خواهد شد و الان در حال اجراست.
کریمی فر در ارتباطی با شبکه خبر با اشاره به اینکه ۴۰۰۰ میلیارد تومان برای این تسهیلات پیشبینی شده و تا کنون ۱۵۰۰ میلیارد تومان آن در بین استان ها توزیع شده است اظهار نمود: بانک ملی، بانک عامل اعطای این تسهیلات خواهد بود.
منبع:

1399/05/07
15:02:40
5.0 / 5
1821
تگهای خبر: آموزش , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum