بستری ۳۱۵ بیمار كرونایی در بیمارستان های استان بوشهر

بستری ۳۱۵ بیمار كرونایی در بیمارستان های استان بوشهر

بوشهر دبیر ستاد مبارزه با كرونا در بوشهر اظهار داشت: هم اكنون 315 بیمار در بخش های كرونایی بیمارستان های استان بوشهر بستری هستند.


سعید کشمیری با اعلان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ بیمار در بیمارستان های بوشهر بستری شده اند، اضافه کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵۶ مورد از بستری های بخش های کرونایی در استان بوشهر با حال خوب از بیمارستان مرخص شده اند که از این تعداد ۳۲ مورد مثبت قطعی بوده اند. هم اکنون نیز ۱۶۸ مورد مثبت قطعی در بیمارستان ها بستری هستند.
وی اظهار نمود: متأسفانه یک نفر از همشهریان عزیزمان روز یکشنبه، دو نفر روز دو شنبه و پنج نفر نیز روز سه شنبه و یک نفر نیز ۱۲ تیر ماه فوت شده اند که تست کرونای آنها امروز مثبت اعلام شده است که یکی از موارد نوزاد ۵۶ روزه (دارای عفونت خون) بوده و مابقی در رده سنی ۳۳ (سابقه نارسایی کلیه، دیابت و دیالیز) تا ۹۳ سال هستند.
این مسئول با اعلان اینکه الان ۵۰ مورد در بخش های مراقبت های ویژه بستری هستند، اضافه کرد: از این تعداد هم اکنون ۱۹ مورد از آنها با کمک دستگاه نفس می کشند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درباب ذبح دام در عید قربان باتوجه به بیماری کرونا اظهار نمود: باتوجه به شیوع ویروس کرونا به مردم سفارش می شود برای ذبح دام در عید قربان استفاده از دستکش، ماسک، چکمه و ضدعفونی کردن آنها قبل و پس از ذبح، نگهداری امعاء و احشاء دام در یخچال ۴۸ ساعت پیش از مصرف را رعایت نمایند.
کشمیری اضافه کرد: قربانی نکردن دام های دارای علایم و بیماری، نگهداری گوشت دام در دمای ۴ درجه سانتی گراد حداقل ۲۴ ساعت پیش از مصرف، ذبح نکردن دام در منازل و معابر عمومی و خریداری دام از میادین قانونی و مجاز از دیگر مواردی است که شهروندان عزیز باید برای ذبح دام در عید قربان باید رعایت نمایند.1399/05/08
21:22:59
5.0 / 5
1942
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum