تشریح جزئیات جدید از قتل موبد زرتشتی در كرمان

تشریح جزئیات جدید از قتل موبد زرتشتی در كرمان

به گزارش انجمن پارسیان كرمان رئیس كل داگستری استان كرمان در تشریح ابعاد جدیدی از پرونده قتل آرش كسروی و دو تن دیگر از همراهان وی، اظهار داشت: دو متهم به مداخله در قتل اخیر و همكاری برای اختفای اجساد، شناسایی شده و در بازداشت هستند.


"یدالله موحد" امروز یکشنبه دوازدهم مردادماه در تشریح این خبر اضافه کرد: متعاقب اطلاع پلیس و کشف اجساد سه نفر در یک باغ ویلا در شهر ماهان درتاریخ سوم مردادماه سال ۹۹ و انجام بررسی های اولیه، اجساد یک زن (فرحناز رفیعی) و یک مرد (آرش کسروی) در صندوق عقب خودروی سواری زانتیا مشاهده و جسد فرد سوم با هویت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی در الاچیق شیشه ای واقع در این باغ و جدا از دو جسد دیگر پیدا شد.
وی افزود: باتوجه به اهمیت فوق العاده موضوع و لزوم کشف واقع، تیم ویژه پلیس جنایی آگاهی کرمان با مدیریت دادیار ویژه رسیدگی به جرم قتل دادسرای عمومی و انقلاب کرمان و مشارکت پزشک متخصص پزشکی قانونی تشکیل و بعد از بررسی و مطالعه دقیق صحنه و جمع آوری دلائل و مدارک، و تحقیق شبانه روزی از مظنونان و مطلعین موفق شدند در کوتاه ترین زمان ممکن ابعاد مختلف این جنایت هولناک را کشف کنند.
رییس کل داگستری استان کرمان اشاره کرد: بر طبق بررسی های تیم های تخصصی آگاهی و قضائی و مطابق با نظریه پزشکی قانونی، اجساد کشف شده در صندوق عقب خودرو ۷۲ ساعت پیش از کشف، در مکان دیگری به قتل رسیده و به محل باغ ویلای مذکور منتقل شده بودند.
موحد اظهار نمود: بررسی های انجام شده حکایت از آن دارد که آرش کسروی روز سه شنبه و بعد از حضور در یک میهمانی در شب پیش از حادثه، به سبب خواب آلودگی و نداشتن حالت طبیعی در منزل و تحت مراقبت پرستار خود بوده که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که کار مباشرت وی را بر عهده داشته به همراهی نامزد خود به منزل او رفته و پرستار وی را مرخص کرده، اما به سبب اختلافات مالی ناشی از برداشت مبالغی از حساب آرش کسروی و تبدیل آن به ۸۶ هزار دلار ارز، مشاجراتی بین آرش کسروی و محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به وجود آمده و در نهایت محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی با ضربات وسیله ای شبیه به پیچ گوشتی مبادرت به قتل آرش کسروی کرده است.
وی عنوان کرد: در ادامه این ماجرا نامزد محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی از صحنه خارج شده و فرحناز رفیعی که سابقه آشنایی با آرش کسروی داشته، با درخواست وی پیش از وقوع جنایت، در محل حاضر شده و به سبب مشاهده صحنه قتل، توسط محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی کشته شده است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بعنوان مباشر آرش کسروی، یک وکالت نامه کاری از وی در اختیار داشته است، اظهار نمود: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی که به همراهی نامزد خود انگیزه لازم برای قتل آرش کسروی را داشته و در این رابطه فرضیه های مختلفی را نیز پیش بینی و تجهیزاتی نظیر گازهای خفه کننده نیز تهیه کرده بود، بعد از وقوع قتل، نسبت به امحای تجهیزات خریداری شده و تصاویر ضبط شده از دوربین منزل آرش کسروی اقدام و اجساد را به وسیله خودروی متعلق به آرش کسروی بمنظور دفن در مکانی نامعلوم از منزل وی خارج کرده است.
موحد با اشاره به این مطلب که محمدجواد گنجعلیخانی برای دفن اجساد از برادر خود کمک خواسته است، اظهار داشت: با حضور برادر قاتل در جریان این ماجرا، مقرر بود که اجساد در یک منطقه یا ویلای اجاره ای دفن و به وسیله مواد شیمیایی تجزیه کننده نابود شود که در این راستا کار انتخاب و اجاره ویلا توسط برادرش دنبال شده است.
وی اشاره کرد: درنهایت برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی بوسیله سایت دیوار مبادرت به انتخاب یک ویلای اجاره ای در ماهان کرده و بعد از بررسی های لازم از طرف برادر قاتل، اجساد به صورت شبانه در پنجشنبه دوم مردادماه به محل مذکور منتقل شده است.
موحد افزود: معاینات و نظر پزشکی قانونی حکایت از آن دارد که محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به سبب جمود نعشی به وجود آمده در اجساد و ناتوانی در خارج کردن آنها از صندوق عقب خودرو و از یک سو و عذاب وجدان ناشی از ارتکاب این قتل از طرف دیگر با زدن شاهرگ خود خودکشی کرده است.
این مقام قضایی تصریح کرد: محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی قسمتی از مبالغ برداشت شده از حساب آرش کسروی معادل ۱۱ هزار دلار را در اختیار نامزد خود و بخش دیگری را در منزل برادر خود مخفی کرده بود که نامزد وی بعد از وقوع این جنایت، این مبالغ را به وی بازگردانده و این میزان ارز در روز کشف جنایت، در داخل داشبورد خودروی حامل اجساد کشف شده و مبالغ مخفی در منزل برادر قاتل نیز کشف شده است.
رییس کل داگستری استان اظهار داشت: در جریان این پرونده نشانه ها و مستندات مختلفی از قصد محمدجواد گنجعلیخانی برای قتل آرش کسروی با انگیزه های مالی محرز شده است.
موحد اشاره کرد: هم اکنون نامزد و برادر محمدجواد گنجعلیخانی حاکمی به سبب همکاری در اختفای اجساد و با احتمال مداخله بیشتر درقتل و جریان این جنایت در بازداشت به سر می برند و تحقیقات تخصصی برای روشن شدن تمامی ابعاد این ماجرا در دست انجام است.
منبع:

1399/05/13
12:10:58
5.0 / 5
2324
تگهای خبر: تحقیقات , تخصص , ربات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum