كشف بیشتر از ۴۰۰ تن مواد مخدر از آغاز سال جاری

كشف بیشتر از ۴۰۰ تن مواد مخدر از آغاز سال جاری

به گزارش انجمن پارسیان جانشین فرمانده ناجا اظهار داشت: نیروی انتظامی در بخش تأمین امنیت و آرامش مرجع و سخنگوی مردم است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار قاسم رضایی در کمیسیون عملیات ناجا که با محوریت خراسان رضوی در سالن شهید سردار "قاسم سلیمانی" ستاد فرماندهی انتظامی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: خداوند توفیق داد در استان خراسان رضوی و کنار بارگاه ملکوتی امام رئوف حضور پیدا نماییم و به خادمان نظم و امنیت در این استان، "خدا قوت بگوییم.
جانشین فرمانده ناجا اضافه کرد: از آغاز سال جاری بیشتر از ۴۰۰ تن مواد مخدر در کشور کشف شده که نشان از افزایش چشم گیر کشفیات مواد مخدر است.
وی به لزوم افزایش هزینه جرم در جلوگیری از جرایم هم اشاره و خاطرنشان کرد: هزینه جرم، باید متناسب با جرایم افزایش یابد تا اثر بازدارنده داشته باشد در غیر این صورت این مساله سبب افزایش وقوع جرایم می شود که در این حوزه خلاءهای قانونی باید مطالعه و مرتفع شوند.
این مقام عالی انتظامی کشور اظهار داشت: مسئول سازی در بررسی و جلوگیری از جرایم و صدمه ها هم از دیگر موضوعات اساسی است که در کنار تشدید مجازات ها از مطالبات اصلی پلیس به حساب می آید.
وی سرقت را یکی از دغدغه های جدی مردم عنوان و بیان نمود: در حوزه سرقت هم اگر دو علت موثر وقوع این جرم برطرف شود از دغدغه های مردم در این عرصه کاسته خواهد شد. یکی توجه به زیر ساخت ها و دیگری تهیه پیوست ایمنی در دریافت پروانه ساخت و سازها است که باید به صورت قانون دربیاید.
سردار رضایی بر لزوم رعایت ساز و کارهای امنیتی و انتظامی در بحث ساخت و سازها و تولید خودرو های داخلی تاکید کرد و اظهار داشت: پیروی از این ساز و کارها قطعا برای جلوگیری از جرایم موثر است و به دنبال آن هم احساس امنیت در جامعه افزایش قابل ملاحظه ای خواهد داشت.
جانشین فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه تهدیدات امنیتی دشمن خنثی شده است، خاطرنشان کرد: مقابله با تهدیدات اخلاقی دشمن نیازمند بسیج همگانی است.
وی افزود: نیروی انتظامی دارای تجربه و روحیه انقلابی است و در جهت پاسخ به مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) با جدیت و تمام توان گام بر می دارد.
وی مدیریت انقلابی و اسلامی را مدیریت مبتنی بر اخلاق، تعهد و برگرفته از انقلاب اسلامی، مکتب عاشورا و بعثت دانست و تصریح کرد: شاخصه مهم پلیس که زمینه پیشرفت و تعالی این خادمان نظم و امنیت را فراهم ساخته فرماندهی مبتنی بر اخلاق مداری است که در این حوزه باید از همه فرماندهان و مسؤلان و کارکنان انتظامی و تمامی سربازان خدمتگزار در جای جای کشور تشکر کرد.
جانشین فرمانده نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با تقویت نگهبانان محله و استفاده هوشمند از ظرفیت های عمومی باید فرهنگ پیشگیری نهادینه شود و در این راستا آنچه بسیار مهم می باشد مسئول سازی در بررسی و پیشگیری ار وقوع جرایم و صدمه های اجتماعی است. اما مهم تر از آن افزایش هزینه جرم است که در جلوگیری از وقوع جرایم تأثیرگذار خواهد بود.
سردار رضایی خاطرنشان کرد: امروز ناجا افتخار دارد بگوید موثرترین مؤلفه در امنیت ملی و روابط بین الملل بوده و صاحب نظر در تأمین امنیت کشور است.
ایشان در ادامه اظهار داشت: نیروی انتظامی، انقلابی و ولایی و جهادی به وظایف خود عمل می کند و در بحث مقابله با اراذل و اوباش که سبب می شوند آرامش مردم خدشه دار شود ناجا قاطعانه وارد میدان می شود و به هیچ وجه کوتاهی نکرده و در قالب قانون برخورد محکم خواهد داشت.
سردار رضایی تصریح کرد: باید با اقدامات صیانتی، آموزشی و مدیریتی، کارکنان نیروی انتظامی متعهد و پرچم دار ولایت بوده و با دوری از محرمات و حفظ فرهنگ رزمندگان دفاع مقدس، الگوی جامعه و بستر ساز ظهور باشند.
وی در بخش پایانی سخنان خود اظهار داشت: کارکنان نیروی انتظامی مزین به مدال مجاهدان فی سبیل الله هستند و باید در همه زمینه ها نمونه باشند.
جانشین فرمانده ناجا در این کمیسیون که با حضور معاونان عالی رتبه ناجا و مشارکت فرماندهان انتظامی شهرستان های خراسان رضوی به صورت ویدئو کنفرانس برگزار ش، اظهار داشت: از پلیس خراسان رضوی در حوزه عملیات به خاطر کسب رتبه برتر کشوری و موفقیت های به دست آمده تشکر می کنم.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، در ابتدای این جلسه سردار "حسین ساجدی نیا" معاون عملیات ناجا، سردار "محمدکاظم تقوی" فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی و تنی چند از معاونان ناجا گزارشی از حوزه های مأموریتی خود عرضه کردند.
منبع:

1399/05/30
21:48:10
5.0 / 5
1961
تگهای خبر: آموزش , كشور , مطالعه , هوشمند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum