كشف بیش از یك تن و 600 كیلوگرم مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

كشف بیش از یك تن و 600 كیلوگرم مواد مخدر در مرزهای سیستان و بلوچستان

انجمن پارسیان: فرمانده مرزبانی ناجا از دو عملیات موفقیت آمیز مرزبانان در مبارزه با قاچاقچیان و كشف 820 كیلوگرم تریاك و 347 كیلوگرم حشیش در یك عملیات و 505 كیلو 700 گرم تریاك در عملیات دیگر در مرزهای استان سیستان و بلوچستان آگاهی داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، سردار احمدعلی گودرزی در تشریح این خبر، اظهار داشت: در امتداد تشدید برخورد قاطع با قاچاق موادمخدر در طول نوار مرزی، مرزداران استان سیستان و بلوچستان از فعالیت باند بزرگ قاچاق موادمخدر در منطقه مرزی "مکسوخته" شهرستان سراوان باخبر شدند و با برنامه ریزی دقیق عملیاتی و تشدید اقدامات کنترلی، موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.
وی ادامه داد: با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی، محل اختفای قاچاقچیان و محموله موادمخدر و همین طور زمان برنامه ریزی شده جهت انتقال محموله به عمق کشور مشخص شد، مرزداران در چارچوب چند تیم پوششی و عملیاتی منطقه مورد نظر را در کنترل خود قرار دادند و با هدایت عملیاتی و پشتیبانی اطلاعاتی مرزبانی استان توانستند محموله موادمخدر را کشف کنند.
فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی اشاره کرد: در این عملیات هدفمند، مرزداران موفق شدند در پاک سازی منطقه ۸۲۰ کیلوگرم تریاک و ۳۴۷ کیلوگرم حشیش را کشف کنند.
به گزارش پایگاه خبری پلیس سردار گودرزی در ادامه به یک عملیات موفقیت آمیز جداگانه دیگر توسط مرزداران هنگ مرزی جکیگور نیز اشاره نمود و اضافه کرد: در عملیاتی جداگانه، سوداگران مرگ که قصد داشتند در فرصتی مناسب محموله خودرا به وسیله دو دستگاه خودرو نیسان وارد کشور کنند، با هوشیاری مرزداران از رسیدن به اهداف شوم خود ناکام ماندند و ضمن رها کردن محموله از محل متواری شدند و مرزداران موفق شدند در این عملیات ضمن توقیف دو دستگاه خودرو مقدار ۵۰۵ کیلو و ۷۰۰ گرم تریاک را کشف کنند.
وی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و مجاهدت های مرزداران استان سیستان و بلوچستان، اشاره کرد: مجموعه مرزبانی با اشراف اطلاعاتی و حضور در تمام نقاط مرزی کشور، اجازه نمی دهد قاچاقچیان مواد مخدر در هیچ نقطه ای از کشور احساس امنیت و آرامش کنند و برخورد مرزبانی نیروی انتظامی و دستگاه قضائی با آنان قاطعانه خواهد بود.
منبع:

1399/06/08
14:00:55
5.0 / 5
1612
تگهای خبر: دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum