جزئیات تشكیل شركت متران در شهرداری تهران

جزئیات تشكیل شركت متران در شهرداری تهران

انجمن پارسیان: مدیرعامل متروی تهران در مورد جزئیات تشكیل شركت «متران» توضیحاتی را ارائه و اشاره كرد: متران یك شركت هماهنگ كننده خواهد بود كه ابزار ساخت واگن ندارد اما هماهنگ كننده خواهد بود.


علی امام در گفت و گو با ایسنا، در مورد پیشنهاد شهرداری تهران و شرکت مترو جهت راه اندازی یک شرکت جدید به نام متران (METRAN) اظهار داشت: سال قبل تفاهم نامه ای میان شرکت مترو و معاونت علمی ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی منعقد شد که بر طبق آن می بایست یک رام قطار با عمق داخلی سازی 75 درصد در مدت 18 ماه ساخته شود.
وی با اعلان اینکه ساخت این رام قطار بر طبق ماده 54 قانون ششم توسعه بود، اظهار داشت: ساخت یک رام قطار ملی بعنوان هدف اولیه برگزیده شد و می بایست با اتکا به توان و دانش داخلی نسبت به تولید انبوه قطار ملی اقدام نمود که از همان ابتدا نیز معاونت علمی ریاست جمهوری اعلام نموده بود که این یک رام قطار یک سکوی پرش برای تولید انبوه قطارهای بعدی خواهد بود که می تواند نیازهای مترو همه کلانشهرها را برطرف کند.
امام با تاکید بر اینکه حالا 14 ماه از زمان انعقاد تفاهم نامه با معاونت علمی برای ساخت قطار ملی گذشته و قسمتی از ظرفیت ها و توانایی شرکت های داخلی شناسایی شده است اظهار داشت: اساسا اگر تولید انبوه قطار ملی آغاز شود روند انعقاد قرارداد با شرکت های داخلی افزایش می یابد که برهمین اساس نیازمند یک ساز وکاری برای هماهنگی بیشتر هستیم.
مدیرعامل شرکت مترو تهران اضافه کرد: برهمین اساس شهرداری تهران لایحه ایجاد شرکت متران را به شورای شهر تقدیم کرد که یک فوریت آن نیز به تصویب رسیده و ساختار این شرکت در کمیسیون های تخصصی در حال بررسی است.
وی با اعلان اینکه متران در خانواده شرکت مترو تشکیل خواهد شد، افزود: همان طوری که می دانید هم اکنون چهار شرکت واگن سازی در کشور فعال است که شرکت متران بعنوان پیمانکار عمومی برای ساخت واگن ملی، نسبت به شناسایی ظرفیت های عمومی و مهندسی این شرکت ها اقدام می کند.
بگفته وی، متران یک شرکت هماهنگ کننده خواهد بود که ابزار ساخت واگن ندارد اما هماهنگ کننده خواهد بود به عنوان مثال ما قرارداد ساخت تعداد زیادی واگن را با متران امضا کردیم، حالا مسئولان متران با چهار کارخانه واگن سازی مکاتبه کرده و بر طبق توانایی ها، با آنها تقسیم کار می کند تا نهایتا این واگن ساخته شود.
امام با اعلان اینکه قرار نیست شرکت واگن سازی جدیدی افتتاح شود، اظهار داشت: این شرکت در زیرمجموعه هلدینگ مترو تشکیل خواهد شد اما از سهام داری سایر کلانشهرها در متران نیز استقبال می نماییم.
منبع:

1399/06/12
21:22:17
5.0 / 5
1787
تگهای خبر: تخصص , توسعه , شركت , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum