مدیر آموزش و پرورش ساوه:

آموزش در سخت ترین شرایط هم تعطیل بردار نیست

آموزش در سخت ترین شرایط هم تعطیل بردار نیست

به گزارش انجمن پارسیان مركزی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ساوه اظهار داشت: آموزش حتی در بحرانی ترین و سخت ترین شرایط هم تعطیل بردار نیست.


ابراهیم فراشیانی امروز شنبه ۱۵ شهریورماه در آئین شروع سال تحصیلی جدید که به صورت نمادین در دبستان نبوت ساوه برگزار شد، اظهار نمود: سال تحصیلی جدید با حضور ۵۵ هزار و ۳۳۱ دانش آموز و ۱۵۵۰ معلم در ۲۹۳ مدرسه دولتی با شعار تربیت حسینی شروع می شود.
وی ادامه داد: بر مبنای تصمیم وزارت آموزش و پرورش اگر دانش آموزان به درستی آموزش ببینند، بیشتر والدین مسائل بهداشتی را رعایت می کنند ازاین رو مدارس در سرتاسر کشور به صورت حضوری و نیمه حضوری بازگشایی می شود.
وی بیان نمود: به علت تصمیم ستاد مقابله با کرونای استان مرکزی و قرمز بودن وضعیت استان در مورد شیوع کرونا، مدارس در استان مرکزی تا اول مهر به صورت غیر حضوری فعال بوده و درمورد نحوه ادامه کار آموزشی در انتهای شهریورماه تصمیم گیری خواهد شد.
مدیر آموزش و پرورش ساوه خاطرنشان کرد: معلمین افسران سپاه پیشرفت کشور هستند و همین مساله تاکیدی بر آموزش حضوری با هدایت معلمین است. با این وجود نگرانی خانواده ها را درک می نماییم و از ظرفیت بالای جامعه برای آموزش حضوری با رعایت پروتکل ها و حفظ سلامت دانش آموزان اطمینان داریم.
فراشیانی بیان نمود: تاکید وزارت آموزش و پرورش حضور دانش آموزان در مدرسه برای آموزش صحیح به منظور تقویت ارتباطات اجتماعی با رعایت پروتکل های بهداشتی است. بر این اساس رعایت فاصله گذاری اجتماعی بین دانش آموزان، استفاده از ماسک، کوتاه بودن زنگ کلاس ها و رعایت موارد بهداشتی در سرویس مدارس همچون پروتکل هایی هستند که با جدیت دنبال می شوند.
او همینطور اظهار داشت: پیشگیری از صدمه های اجتماعی ناشی از آموزش غیرحضوری در شبکه های مجازی با سیمکارت اختصاصی شاد برطرف و مدیریت خواهد شد. همینطور طبق دستورالعمل ابلاغی از جانب ستاد مبارزه با کرونا استان، مدارس کم جمعیت و روستایی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی به فعالیت خود خواهند پرداخت و در مورد حضوری یا غیرحضوری بودن فعالیت آنها هم کمیته شهرستانی تصمیم گیری خواهد نمود.
سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ با همه سختی ها و مشکلات آن امروز ۱۵ شهریور ماه در شرایط شیوع کرونا در شهرستان ساوه آغاز د و با حضور معاون استاندار و فرماندار و جمعی دیگر از مسؤلان زنگ نمادین شروع سال تحصیلی نواخته شد.
منبع:

1399/06/15
14:43:25
5.0 / 5
1780
تگهای خبر: آموزش , اطمینان , علم , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum