افزایش 4 برابری سهم سرانه روستاییان

افزایش 4 برابری سهم سرانه روستاییان

انجمن پارسیان: معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت كشور اظهار داشت كه سهم سرانه روستاییان از اعتبارات متمركز از 75 هزار تومان به 300 هزار تومان در سال 98 رسیده و چهار برابر شده كه رقم قابل توجهی است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، جمالی نژاد که در استان بوشهر حضور دارد در ارتباطی ویدئوکنفرانسی با مراسم افتتاح ۱۹۱ طرح بهره مند شده از تسهیلات قانون اشتغال پایدار روستایی و عشایری و افتتاح طرح ملی پوشش بیمه اجتماعی یک میلیون و ۴۰۰ هزار روستایی و عشایر، با اعلان اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری ها از عیالوارترین و پرجمعیت ترین خانواده های اجرائی کشور است اظهار داشت: ۱۳۶۰ شهر و ۱۰۰۰ دهیاری را پوشش می دهد.

وی ادامه داد: ۶۰ هزار روستا و سکونتگاه داریم که ۳۷ هزار مورد دهیاری و ۳۸ هزار مورد شورای اسلامی شهر دارد و ۱۲۰ هزار عضو شورای اسلامی شهر داریم.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور با اعلان اینکه در دولت یازدهم و دوازدهم اقدامات خوبی توسط دهیاری ها صورت گرفته است اظهار داشت: مجموع اعتبارات پرداخت شده به دهیاری ها از سال ۸۲ تا ۹۸ حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان بوده است که ۲۱ هزار و ۱۸۴ میلیارد تومان یعنی بیش از ۸۵ درصد آن مربوط به همین دولت بوده است.

جمالی نژاد اضافه کرد: سهم سرانه روستاییان از اعتبارات متمرکز از ۷۵ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان در سال ۹۸ رسیده و چهار برابر شده که رقم قابل توجهی است. فقط ۴۲۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای اجرای ۱۱۳۷ طرح درآمدزایی دهیاری ها تخصیص یافته است که منجر به اشتغال ۲۷۰۰ نفر شده است.

وی با اشاره به حضور پررنگ بانوان در جامعه دهیاران اظهار نمود: ۲۸۵۵ دهیار بانو داریم که ۱۳۰۰ نفر بعنوان ناظر دهیاری ها مشغول هستند و بیش از ۴۱۵۵ نفر از بانوان در دهیاری ها فعال اند.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور اضافه کرد: حدود ۱۳۰ هزار پروژه عمرانی کوچک و متوسط مقیاس انجام شده است و ۹۳۴ پایگاه اتش نشانی روستایی دایر شده است. همین طور سیستم جمع آوری پسماند در ۳۰ هزار روستا استقرار یافته و ۱۷ هزار دستگاه ماشین آلات عمرانی خدماتی به دهیاری ها دادیم.

وی با اعلان اینکه از سال ۹۵ تا کنون اعتبار ۵۵۰ میلیاردی برای اجرای ۱۲۲۷ پروژه گردشگری تخصیص یافته است اظهار داشت: ۷۵۰۰ بوستان چندمنظوره روستایی افتتاح شده که ۷۴ درصد آن مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم است.

جمالی نژاد با اعلان اینکه در دهه مبارک فجرسال گذشته ۲۲ هزار پروژه عمرانی را افتتاح کردیم افزود: در هفته دولت تا هفته دفاع مقدس نیز ۱۸ هزار پروژه عمرانی با بودجه ۵۰ هزار میلیاردی را به بهره برداری رساندیم که بخش عمده ای توسط دهیاری ها انجام شد.

معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور افزود: ۵۲۷۴ پروژه عمرانی و خدماتی مقرر است افتتاح شود. آیین افتتاح ۱۱۲ طرح عمرانی روستایی دهیاری کشور را با اعتبار ۷۳۵ میلیارد ریال بطور همزمان امروز برگزار می نماییم.

به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در این مراسم رئیس جمهور ۱۱۲ طرح مدیریت روستایی برای ۳۴۰ روستای کشور را به صورت ویدئو کنفرانسی افتتاح نمود.

منبع:

1399/07/15
11:51:26
5.0 / 5
1527
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دستگاه , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum