متخصصان تایید كردند

خطر جدی ویروس كرونا برای چشم ها

خطر جدی ویروس كرونا برای چشم ها

به گزارش انجمن پارسیان محققان در بررسی های اخیر خود تایید كردند كه كروناویروس می تواند چشم ها را آلوده كند.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، کووید-۱۹ در اصل یک عفونت تنفسی است اما کارشناسان احتمال دادند که کروناویروس می تواند به چشم ها هم نفوذ کند. حالا، محققان به شواهد بیشتری در این رابطه دست یافته اند.
این یافته ها بر مبنای مطالعه روی یک بیمار در چین بدست آمده که در مدت کوتاهی بعد از بهبود بیماری کووید-۱۹ گرفتار حمله حاد گلوکوم (آب سیاه) شد. پزشکان این بیمار به منظور درمان این عارضه، جراحی روی چشم او انجام دادند و تست های بافت چشم بیمار حاکی از آلوده شدن آنها به کروناویروس بوده است.
محققان بر مبنای یافته های خود اظهار داشتند: بررسی این مورد نشان داده است کروناویروس می تواند علاوه بر سیستم تنفسی به بافت چشم هم حمله کند.
سخنگوی انجمن بیماری های عفونی در آمریکا اظهار داشت: این احتمال وجود دارد که چشم ها بتوانند منبع "درونی" و"بیرونی" برای کروناویروس باشند. بنابراین است که کادر درمان باید چشم های خویش را با استفاده از عینک یا شیلد صورت محافظت کنند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، محققان تاکید کردند: نمی توان اظهار داشت که این بیمار از راه چشم به کروناویروس آلوده شده اما این امکان وجود دارد که وجود ویروس در هوا یا تماس دست آلوده با چشم ها باعث بروز این عارضه شده باشد.
منبع:

1399/07/19
11:39:50
5.0 / 5
1558
تگهای خبر: سیستم , محققان , مطالعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum