لزوم كاهش سفرهای غیرضروری برای قطع زنجیره انتقال كرونا

لزوم كاهش سفرهای غیرضروری برای قطع زنجیره انتقال كرونا

انجمن پارسیان: رئیس كمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت كرونا بر لزوم كاهش سفرهای غیر ضروری بعنوان یك اصل و رویكرد برای قطع زنجیره انتقال ویروس كرونا تاكید كرد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا حسین ذوالفقاری در سی و نهمین نشست کمیته امنیتی، انتظامی ستاد ملی مدیریت کرونا با اشاره به اینکه باید کاری نماییم که شهروندان رغبت چندانی به انجام سفرهای غیر ضروری نداشته باشند، اظهار داشت: سفرهای غیر ضروری و ترددهای بالا یکی از عوامل اصلی شیوع ویروس کروناست.

رئیس کمیته امنیتی، انتظامی و اجتماعی ستاد ملی مدیریت کرونا با تاکید بر اینکه در این خصوص نیازمند تقویت تبلیغات، اطلاع رسانی و توجیه بیشتر مردم هستیم، اظهار داشت: محدودیت ها و ممنوعیت ها با هدف حفظ سلامت عمومی جامعه اعمال می شود.

وی ادامه داد: امروز مردم کشورمان به جد نگران بیماری کووید ۱۹ هستند و برای همین پذیرش نسبی هم در جامعه نسبت به محدودیت ها و ممنوعیت ها به وجود آمده است.

ذوالفقاری تاکیدکرد: باید کاهش سفرهای غیر ضروری بعنوان یک اصل و رویکرد در بین مردم جا بیفتد تا از این طریق زنجیره انتقال ویروس کرونا قطع شود.

معاون امنیتی انتظامی وزارت کشوردر بخش دیگری از صحبت هایش اظهار داشت: کرونا دیگر موضوع صرف بهداشتی و درمانی نیست و آثار و پیامدهایش را در حوزه های مختلف شاهد می باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، ذوالفقاری اشاره کرد: برای همین باید نقشه راه روشن و برنامه ای جامع برای مهار این بیماری داشته باشیم و امروز اگر صحبت از ضرورت کاستن سفرهای غیر ضروری با مکانیسم های خاص خودش مطرح است، تنها با هدف کنترل این بیماری است.

منبع:

1399/07/29
00:58:40
5.0 / 5
1367
تگهای خبر: سفر , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum