بهبود كیفیت یادگیری كلاس اولیها نیازمند همكاری خانواده ها

بهبود كیفیت یادگیری كلاس اولیها نیازمند همكاری خانواده ها

به گزارش انجمن پارسیان معاون آموزش ابتدایی اظهار داشت: در آموزش مجازی ایجاد یك ارتباط مفهوم دار در یادگیری مفاهیم پایه برای دانش آموزان مقطع ابتدایی یك چالش جدی است كه برای بهبود كیفیت یادگیری به خصوص در دانش آموزان كلاس اولی به همكاری خانواده ها نیاز داریم.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، رضوان حکیم زاده با حضور در استودیو نگاه در مورد سطح یادگیری دانش آموزان دوران ابتدایی به خصوص کلاس اولی ها در آموزش های مجازی اظهار نمود: آموزش مجازی در دنیا از سال ها قبل شروع شده اما خاستگاه این آموزش عموما آموزش های بزرگسالان بوده است و برای کودکان چندان کاربردی ندارد.
وی ادامه داد: در کشورهای مختلف دنیا از تکنولوژی های جدید، بیشتر برای غنی سازی محیط یادگیری مثل طراحی کتاب های دیجیتال و مدارس هوشمند استفاده می شود اما اینکه آموزش مجازی به صورت کلی جایگزین آموزش حضوری شود برای کودکان به خصوص سال اولی ها یک چالش جدی است.
معاون آموزش ابتدایی خاطرنشان کرد: کودکان در مدرسه از راه تعامل با معلم و سایر همکلاسان در جنبه های مختلف اجتماعی رشد پیدا می کنند. از سوی دیگر برای دانش آموزان سال اول دبستان، ایجاد یک ارتباط مفهوم دار در یادگیری مفاهیم پایه ای خواندن، نوشتن و حساب کردن یک چالش جدی است بنابراین در بازگشایی مدارس در اغلب کشورهای دنیا، شروع زمان مدارس از ابتدایی آغاز می شود.
حکیم زاده اظهار داشت: در دوره ابتدایی دانش آموزان مهارت محور هستند و از راه عملی یا دست ورزی آموزش می بینند و آموزش مجازی به علت اینکه توانایی آموزش های مهارت محور را ندارد و نمی تواند مهارت های عملی را به خوبی آموزش دهد؛ برای این دانش آموزان یک چالش جدی است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، شایان ذکر است؛ حکیم زاده در این گفتگو به نکاتی همچون ارزیابی یادگیری دانش آموزان دوره ابتدایی از اسفند تا خرداد سال قبل، برنامه ریزی برای مقطع ابتدایی در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹، راهکارهای یادگیری بهتر و چگونگی آموزش دانش آموزان کلاس اول ابتدایی در فضای مجازی و نقش والدین در شرایط جدید آموزش اشاره نمود.
منبع:

1399/08/03
23:52:34
5.0 / 5
1511
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum