هزینه كرد ۷ میلیاردی بیمه سلامت استان مركزی برای بیماران كرونایی

هزینه كرد ۷ میلیاردی بیمه سلامت استان مركزی برای بیماران كرونایی

مركزی مدیركل بیمه سلامت استان مركزی اظهار داشت: از شروع سال جاری تا حالا رقمی معادل هفت میلیارد تومان بابت بیماران كرونایی هزینه شده است.


برمبنای اعلام روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان مرکزی، جیریایی در نشست شورای اطلاع رسانی ضمن تشریح عملکرد اداره کل بیمه سلامت اضافه کرد: این اداره کل با جمعیتی بیش از 568 هزار نفر تحت پوشش در استان خدمات خودرا بوسیله 600 موسسه درمانی طرف قرارداد خریداری می کند.

وی اشاره کرد: از این جمعیت تحت پوشش بیمه ای 320 هزار نفر در چارچوب صندوق روستائیان و عشایر، 35 هزار نفر در چارچوب صندوق سایر اقشار، 112 هزار نفر در صندوق بیمه سلامت همگانی، 8 هزار نفر تحت پوشش صندوق کمیته امداد امام خمینی(ره) و بیش از 5 هزار نفر نیز در صندوق بیمه ایرانیان بیمه شده اند و از خدمات درمانی در بخش دولتی و خصوصی بهره مند می شوند.

مدیر کل بیمه سلامت استان همین طور اظهار نمود: هفته بیمه سلامت فرصت خوبی است تا با اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم خدمات این سازمان بیشتر به آگاهی عمومی برسد.

وی ادامه داد: اجرای طرح ارزیابی وسع، نسخه نویسی الکترونیکی، راه اندازی سامانه پاسخگویی 1666 به سوالات کرونایی و اجرائی طرح های بسیار زیاد دیگر همچون خدماتی است که سازمان بیمه سلامت با اجرائی شدن دقیق و درست این طرحها توانسته است رضایتمندی بیمه شدگان خودرا جلب نماید.

این مقام مسئول در استان با اشاره به اجرای ارزیابی وسع در استان اظهار داشت: از شروع طرح تا کنون 73 هزار و ۵۶۲ نفر در سامانه ارزیابی وسع ثبت نام کرده اند که از این تعداد جمعیت 47 هزار و ۲۳۰ نفر در دهک های اول، دوم و سوم قرار گرفته و دفترچه رایگان دریافت کرده اند.

جیریایی افزود: تعداد 18 هزار و ۸۰۰ نفر نیز با پرداخت 50 درصد حق بیمه دفترچه بیمه سلامت را دریافت کرده اند و مابقی افراد که بضاعت مالی داشته اند با پرداخت 100 درصد حق بیمه دفترچه درمانی با اعتبار یکساله دریافت کرده اند.

وی درباب اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیکی اظهار داشت: بیش از 132 هزار نسخه به صورت الکترونیکی از زمان اجرای طرح تا کنون به این اداره کل ارسال شده است.

جیریایی اضافه کرد: تمام تلاش سازمان در استان بر این بوده است تا با کمترین مشکل و چالش طرح نسخه نویسی الکترونیکی در استان اجرائی شود که با همکاری و تعامل سازنده موسسات این مهم به خوبی اجرائی شده است.

مدیرکل بیمه سلامت استان مرکزی ضمن قدردانی از اصحاب رسانه که دراین زمینه سازمان بیمه سلامت را همیاری و همکاری کردند اظهار داشت: اطلاع رسانی بموقع و شفاف سازی زوایای طرح های ملی همچون طرح نسخه نویسی و ارزیابی وسع از طرف رسانه ها کمک شایانی به سازمان بیمه سلامت کرد که این طرح ها به خوبی اجرائی و مردم و بیمه شدگان با کمترین مشکل روبرو شوند.

جیریایی افزود: هم اکنون 95 درصد از پزشکان، 91 درصد از مراکز پاراکلینک و داروخانه های طرف قرارداد در زمینه نسخه نویسی الکترونیکی فعال می باشند و امیدوارم مابقی که تعداد بسیار اندکی هستند هرچه زودتر دراین زمینه اعلام امادگی کنند.

مدیر کل بیمه سلامت استان درباب پرداخت هزینه های بیماران کرونا نیز اظهار داشت: از شروع سال جاری تا حالا رقمی معادل 7 میلیارد تومان بابت بیماران کرونایی هزینه شده است.

جیریایی در خاتمه تصرح کرد: سازمان بیمه سلامت 90 درصد هزینه بیماران کرونا در بخش بستری و 70 درصد هزینه این بیماران را در بخش سرپایی پرداخت می کند و هزینه انجام تست pcr نیز در تعهد سازمان بیمه سلامت هست.

وی درباب وضعیت پرداختی مطالبات نیز اظهار داشت: پرداختی مطالبات خوشبختانه نسبت به سال های گذشته بمراتب بهتر شده است و امیدوارم که با تخصیص بموقع اعتبار بتوانیم مطالبات موسسات طرف قرارداد استان را پرداخت نماییم.


1399/08/09
15:23:05
5.0 / 5
1377
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum