اعلام جزئیات فیلم تخریب یك ساختمان در بین جنگل فسا

اعلام جزئیات فیلم تخریب یك ساختمان در بین جنگل فسا

فارس مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا، ضمن تكذیب خبر تخریب منزل یك معلول در بین جنگل آن شهرستان، ضمن تاكید براینكه فیلم در ارتباط با سال قبل بوده كه با هدف تشویش اذهان عمومی انتشار یافته است، به تشریح جزئیات این مورد پرداخت.


بهنام محمدی در گفتگو با ایسنا بیان نمود: این روزها در فضای مجازی کلیپی از فردی معلول در منطقه میانجگل فسا انتشار یافته و دست به دست می شود که در آن فرد مدعی است منزلش توسط محیط زیست تخریب شده، اما حقیقت مبحث این نیست.
او افزود: ۱۶ آذرماه سال قبل آقای محمد بردبار فرزند خدایار مبادرت به تخریب و تصرف عدوانی و ساخت و ساز به میزان ۷۰ متر مربع در اراضی منابع ملی منطقه حفاظت شده میان جنگل شهرستان فسا می کند؛ بعد استعلام از ادارات محترم منابع طبیعی و بنیاد مسکن شهرستان مشخص می شود که اراضی مذکور جزو اراضی ملی و خارج از طرح هادی روستای پانعل است.
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا تصریح کرد: شهریور ماه سال ۱۳۹۸ طی نامه ای به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان فسا ممنوعیت واگذاری اراضی برای الحاق به طرح هادی روستای پانعل اعلام و عنوان می شود که با عنایت به این که اراضی مورد تقاضا در محدوده اراضی منطقه حفاظت شده میان جنگل قرار دارد، بالتبع اراضی ملی بوده و به استناد ماده ۶ قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست و ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع، تبصره ۱ ذیل این ماده، واگذاری اراضی مناطق حفاظت شده ممنوع می باشد.
محمدی افزود: با عنایت به این که چندین بار به فردی که کلیپش در فضای مجازی انتشار یافته، در مورد ممنوعیت ساخت و ساز تذکر داده شد اما ایشان ساخت و ساز غیرقانونی را ادامه می دهد؛ بنابراین هجدهم آذرماه همان سال حکم تخریب ساخت و ساز غیر مجاز صادر و هفت روز اجرای حکم به تعویق انداخته می شود، اما با عنایت به ادامه روند ساخت و ساز، با هماهنگی مقام محترم قضایی، دیوارچین احداثی که غیرقابل سکونت و فاقد ساکن بود، تخریب شد.
مدیر اداره حفاظت محیط زیست شهرستان فسا اظهار داشت: ساخت و ساز انجام شده، متعلق به هیچ یک از افراد حاضر در فیلم انتشار یافته نبوده و شخصی که مبادرت به ساخت و ساز کرده در روستا ساکن نیست. فرد معلول که در فیلم صحبت می کند هم از بستگان ایشان بوده و در همان روستا دارای منزل است و در منزل خود سکونت دارد و همان گونه که در فیلم هم مشخص است شخص تصویربردار القا می کند که چه بگویند.
محمدی اظهار داشت: طی 2 سال گذشته روستاهایی که احتیاج به توسعه داشتند بعد از تهیه طرح هادی توسط بنیاد مسکن و دریافت موافقت محیط زیست، مبحث در چارچوب اصلاح حدود مناطق در شورایعالی محیط زیست کشور مطرح و اراضی ملی مورد نظر از محدوده منطقه حفاظت شده خارج شده است تا به صورت قانونی مشکلات روستاهای نیازمند توسعه رفع گردد.
مدیر حفاظت محیط زیست فسا اظهار داشت: بهعنوان مثال روستای آب آسمانی در همین منطقه حفاظت شده از این ظرفیت قانونی بهرمند شده و در ارتباط با این روستا و سایر روستاهای دارای مشکل هم پیشنهادات اصلاحی در دست تهیه و اقدام است.
منبع:

1399/09/02
20:22:38
5.0 / 5
919
تگهای خبر: توسعه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum