افزایش وابستگی به موادمخدر در همه گیری كرونا

افزایش وابستگی به موادمخدر در همه گیری كرونا

به گزارش انجمن پارسیان رئیس بخش پیشگیری درمان و بازتوانی دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد اظهار داشت: به سبب همه گیری كرونا، وابستگی به موادمخدر در دنیا افزایش یافته است، پس باید كارهای جمعی در كشورها برای تقویت برنامه های پیش گیری از اعتیاد صورت گیرد، این مهم برای رشد سلامت عمومی و تحقق جامعه سالم مفید می باشد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، ویبنار منطقه ای مهارت های والدین در دوران همه گیری کووید ۱۹ به صورت مشترک توسط برنامه منطقه ای دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد برای افغانستان و کشورهای همسایه؛ و برای آسیای میانه (ROCA) و برنامه جهانی این دفتر در بخش پیشگیری، درمان و بازتوانی (PTRS) انجام شد.
جیووانا کمپلو رئیس بخش پیشگیری درمان و بازتوانی دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد گفت: خانواده از ستون مهم در هر جامعه ای محسوب می شود، پس شناخت عوامل محافظت کننده از مصرف، سوء مصرف و وابستگی به مواد و عوامل خطرساز در گرایش به اعتیاد از طرف والدین بسیار جدی است تا از اعتیاد فرزندانشان پیشگیری شود.

وی بیان کرد: والدین می توانند با کسب مهارت های فرزندپروری، مهارت های نظارت بر فرزندان، ایجاد رابطه عمیق و غنی، افزایش پشتیبانی از فرزندان و بهبود کیفیت زندگی فرزندان و محیط خانوادگی به پیش گیری از اعتیاد کمک کنند.

رئیس بخش پیشگیری درمان و بازتوانی دفتر مقابله با موادمخدر سازمان ملل متحد اظهار داشت: به سبب همه گیری کرونا، وابستگی به موادمخدر در دنیا افزایش یافته است، پس باید کارهای جمعی در کشورها برای تقویت برنامه های پیش گیری از اعتیاد صورت گیرد، این مهم برای رشد سلامت عمومی و تحقق جامعه سالم مفید می باشد.
جرمی میلسام، نماینده و هماهنگ کننده ارشد دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد (UNODC) در این ویبنار اظهار داشت: یکی از اهداف مهم جوامع در رسیدن به توسعه پایدار، تقویت برنامه های پیش گیری از اعتیاد و درمان سوء مصرف مواد است که به همین مناسبت، دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل، این ویبنار منطقه ای را برگزار کرد.

وی ادامه داد: نقش خانواده در توسعه پایدار بسیار مهم و غیرقابل انکار است و از آنجائیکه اعتیاد می تواند مانعی برای توسعه پایدار جامعه باشد، پس آگاهی و شناخت والدین از موضوع اعتیاد و روش های پیش گیری از آن ضرورت دارد.

نماینده و هماهنگ کننده ارشد دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل متحد بیان کرد: در همه کشورهای جهان، خانواده یکی از مهم ترین و اساسی ترین عوامل در پیش گیری از اعتیاد شمرده می شود و رابطه امن و سالم میان والدین و فرزندان می تواند نقش محافظت کننده ای از اعتیاد را برای فرزندان داشته باشد.

میلسام بر مشارکت اعضای حاضر در این ویبنار برای اشتراک تجربیات تاکید کرد و اظهار داشت: تقویت نهاد خانواده در پیش گیری از بروز لطمه ها خصوصاً در این دوران همه گیری کووید ۱۹ بسیار حائز اهمیت می باشد که باید به آن توجه جدی شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد مبارزه با موادمخدر؛ همین طور ارزش مهارت های خانوادگی و والدین در زمینه اهداف گوناگون توسعه پایدار، بررسی اجمالی برنامه های مهارت خانوادگی مبتنی بر شواهد همچون خانواده متحد، خانواده قدرتمند و ابتدا گوش فرادادن، مهارت والدین در سطح جهانی با تمرکز بر مناطق مدنظر، فرزندپروری و پیچیدگی های کووید ۱۹: چالش های نوین بر سر راه خانواده ها و عملیات، لطمه پذیری های نو و ابزارهای جدید پیشرفته همچون موضوعات مورد بحث در این ویبنار بود.
منبع:

1399/09/05
13:08:28
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: توسعه , كشور , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum