شاعران نامی ایران در پویش سفر، سلامت ایستگاه های متروی تهران

شاعران نامی ایران در پویش سفر، سلامت ایستگاه های متروی تهران

به گزارش انجمن پارسیان مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران از اجرای فضا سازی محیطی ایستگاه های خطوط مترو در پویش ˮسفر، سلامتˮ در ایستگاه های خطوط متروی تهران اطلاع داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، اجرای پویش "سفر، سلامت" به منظور فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به شهروندان و مسافران مترو در زمینه مقابله با بیماری کرونا اجرا می شود.
در این پویش با طرح های متنوع فرهنگی و هنری تمامی ایستگاه های خطوط متروی تهران فضاسازی محیطی می شوند.
این پویش ضمن قدردانی از کادر درمانی کشور، شهروندان را به ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی دعوت کرده، این طرح ها در چارچوب های متنوعی در معرض تماشای مسافران شهر زیرزمینی قرار گرفته است.
تمامی باکس های راهنمای ایستگاه های مترو در ورودی ایستگاه ها با برچسب طرح ماسک طراحی شده اند و شهروندان را به ورود با استفاده از ماسک به شبکه مترو دعوت می کند. همینطور فضای سکوی ایستگاه های مترو با استفاده از طرح های گرافیکی و تصاویری شامل فعالیت کادر درمان و خدمت رسانی متروی تهران به شهروندان در این روزها و پیام های فرهنگی با مبحث مقابله با کرونا در معرض نگاه مسافران قرار گرفته است.
بخش دیگری از این طرح برگزاری نمایشگاه های عکس و پوستر شامل "کاریکاتور" که نگاهی طنز به مشکلات بیماری کرونا در مترو دارد، "نگارگری" و استفاده شخصیت های مینیاتوری از ماسک و طرحی با عنوان "کوویدیه" که در آن با استفاده طنزگونه از اشعار شعرای نامی کشور همچون حافظ، بابا طاهر، شهریار، نیما و مولانا، ضرورت استفاده از ماسک و رعایت فاصله اجتماعی را به مسافران مترو یادآور می شوند.
تمامی طرح های در ارتباط با این پویش از راه نمایشگر ایستگاه های مترو به معرض نمایش گذاشته می شوند.
گفتنی است با عنایت به محدودیت های اعمال شده از جانب ستاد ملی مبارزه با کرونا و ضرورت فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این حوزه، این طرح با هدف دعوت از مسافران شهر زیرزمینی به ماندن در خانه و رعایت فاصله اجتماعی به برای کمک به قطع زنجیره بیماری کرونا و قدردانی از کادر درمانی کشور می باشد.
طبق گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، بدین منظور بر روی سردر خروجی ایستگاه تئاترشهر طرحی را به معرض نمایش گذاشته که با عنوان "به این اسامی نام دیگری اضافه نخواهد شد" که در آن نام برخی از کادر درمان که در راه مبارزه با این بیماری شهید راه سلامت شده اند قید شده است و امیدواریم شهروندان گرامی با رعایت نکات بهداشتی و مهم تر از همه ماندن در خانه به قطع زنجیره کرونا و کاهش خستگی کادر زحمتکش درمان کشورکمک کنند.
منبع:

1399/09/17
09:21:46
5.0 / 5
1064
تگهای خبر: سفر , شركت , كشور , ماسك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum