معاون خدمات شهری شهرداری تهران خبر داد

آمادگی شهرداری تهران برای بارش برف و باران در تهران

آمادگی شهرداری تهران برای بارش برف و باران در تهران

انجمن پارسیان: معاون خدمات شهری شهرداری تهران از آمادگی شهرداری در حوزه منابع انسانی و تجهیزات جهت مقابله با بارش برف و باران در تهران آگاهی داد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی در مانور برف روبی که امروز در منطقه ۲۱ تهران برگزار شد، اظهار داشت: امسال از اردیبهشت ماه برنامه ریزی دقیقی انجام شد تا در حوزه بارشها مشکل خاصی در سطح شهر تهران نداشته باشیم. در همین راستا مشکلات از قبل احصا و موضوعات مختلف مورد بررسی قرار گرفت. تمامی عوامل شهرداری که در موضوع بارشهای باران و برف مسئولیت برعهده دارند پیامک های اخطار از طرف هواشناسی را دریافت می کند تا در سریعترین زمان ممکن اقدامات لازم را انجام دهند.
وی ادامه داد: در بارش های اخیر ۵۵ میلیمتر بارندگی داشتیم اما حتی مشکلات جزئی نیز مشاهده نشد که این نتیجه تعامل و همکاری شهرداریهای مناطق و دستگاه های مختلف است.
وی افزود: ظرف سه سال قبل ۲۴۰ خودرو با کاربریهای محلول گاش و نمک پاش به مجموعه خدمات شهری افزوده شد و خیلی از دستگاهها نیز اورهال شد و بین مناطق ۲۲ گانه تقسیم شد. به شکلی که امروز در وضعیت خوبی قرار گرفته ایم و می توانیم در حوزه بارش ها به شکلی عمل نماییم که سبب رضایت شهروندان شود.
وی اشاره کرد: خوشبختانه در کشور امکانات و پتانسیل های زیادی وجود دارد اما باید با هم افزایی زمینه ساز گام های موثر باشیم. خوشبختانه در منطقه ۲۱ همکاری و تعامل خوبی با شهرستانهای همجوار و شهرداریهای همجوار به وجود آمده که امیدوارم نتیجه آن رضایت بیشتر شهروندان باشد.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در ادامه این جلسه رجب زاده شهردار منطقه ۲۱ نیز در تشریح مانور برف روبی برگزار شده در این منطقه اظهار داشت: این مانور برای ارزیابی آمادگی منطقه ۲۱ در مواجهه با مشکلات پیش رو در حوزه بارش برف و باران برگزار شده است. هم اکنون در بعضی نقاط کشور مردم به سبب بارندگی ها با زحمت و مشکل مواجهه شدند اما در شهرداری تهران بر طبق تدابیر شهردار تهران و معاونت خدمات شهری از اردیبهشت ماه به صورت تخصصی به این مساله ورود پیدا کردیم.
وی افزود: مناطق باتوجه به مشکلاتی که در گذشته در حوزه بارندگی ها داشتند بر طبق برنامه ریزی انجام شده در جهت حل مشکلات در حوزه عمرانی و تجهیز امکانات گام برداشتند تا رضایت شهروندان در مناطق ۲۲ گانه بیش از پیش فراهم گردد.
وی اشاره کرد: خوشبختانه در بارش های اخیر این تعامل و همکاری نتیجه داد و شاهد مشکلات حداقلی در سطح مناطق بودیم بی شک هر گاه به موضوعی به صورت تخصصی نگاه شودو برنامه ریزی داشته باشید مشکلات به حداقل خواهد رسید.
شهردار منطقه ۲۱ با تاکید بر این که اولویت در منطقه ۲۱ بحث نگهداشت با هدف تامین رضایت شهروندان است اضافه کرد: در جغرافیای این منطقه بعنوان شهردار معتقدم هر اتفاقی که رخ دهد به شهرداری مرتبط می باشد و با این نگاه به موضوعات مختلف ورود پیدا می نماییم که یکی از مهمترین آنها نقاط آبگیری بود که در سطح منطقه نیاز به کارهای عمرانی و اصلاح هندسی داشت. قسمتی از کار انجام شده و با تامین منابع در سال آینده مابقی این اقدامات نیز صورت خواهد گرفت.
شهردار منطقه ۲۱ اشاره کرد: تمامی امکانات در حوزه مقابله با بارش ها در سطح منطقه ۲۱ فراهم گشته است و ان شاالله اگر بارشی خارج از قاعده نداشته باشیم با مشکلی مواجهه نخواهیم شد و رضایت شهروندان را فراهم خواهیم کرد.
منبع:

1399/09/20
15:51:28
5.0 / 5
754
تگهای خبر: تخصص , خدمات , دستگاه , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum