معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شركت دانش بنیان در كشور

ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شركت دانش بنیان در كشور

به گزارش انجمن پارسیان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: بیش از 5600 شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده و با فعالیت این واحدهای فناوری بیش از 300 هزار فرصت شغلی در کشور به وجود آمده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از مهر، سورنا ستاری ظهر شنبه در جریان سفر یک روزه به استان مرکزی در آئین افتتاح مرکز نوآوری مبین دانشگاه اراک، اظهار داشت: مراکز نوآوری و پارک های علم و فناوری و مراکز رشد و شروع هستند. دانشگاه بعنوان مبدا اقتصادِی، تکنولوژی، فرهنگ و تغییرات جامعه، باید به جایگاه اصلی خود بازگردد و برای تغییر در جامعه، باید با آن تعامل داشته باشد.
وی بیان کرد: دانشگاه باید عدد قابل توجهی از درآمد خودرا از محل فروش تکنولوژی، دفاتر ارتباط با صنعت فروش شرکت های دانش بنیان و… تامین کند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور افزود: امروز هیچ دانشگاه خوبی در دنیا نیست که بیشتر از ۱۰ تا ۱۵ درصد تامین مالی آن مبتنی بر شهریه و کمک دولت باشد و حرکت دانشگاه های کشور باید به همین پیش رود.
ستاری با اعلان اینکه کشور در حوزه آموزش هزینه سنگین متحمل می شود، اظهار داشت: بودجه کشور بر سه پایه آموزش، بهداشت و رفاه قرار دارد و هزینه مجموع دیگر بخش ها و سازمان ها به ۱۰ درصد بودجه هم نمی رسد.
ثبت ۵ هزار و ۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور
در حاشیه این مراسم معا ون علمی و فناوری رئیس جمهور در جمع اصحاب رسانه اظهار نمود: بیش از ۵۶۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور به ثبت رسیده که با فعالیت این واحدهای فناوری بیش از ۳۰۰ هزار فرصت شغلی در کشور به وجود آمده است.
ستاری با اشاره به اینکه استان مرکزی در راه اندازی شرکت های دانش بنیان سرآمد است اضافه کرد: شرکت دانش بنیان ماشین سازی اراک در همراهی با یک شرکت خصوصی اقدام جهادی در بومی سازی یک محصول تحریمی را داشته اند که برای کشور از اهمیت بالایی دارد و این حرکت قابل تقدیر است.
وی اشاره کرد: ارتباط هدفمند و گسترده شرکت های خصوصی و دولتی موجب جذب نوآوری می شود و دولت نیز تلاش می کند تا با راه اندازی یک اکوسیستم جدید واحدهای تولیدی و شرکت های دانش بنیان را در تولید محصولات تحریمی حمایت کند.


منبع:

1399/09/25
12:12:15
5.0 / 5
1119
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
انجمن پارسیان Parsian Forum