تاكید استاندار به یلدای مجازی

دورهمی یلدای امسال نتیجه ای جز قرمز شدن مجدد قم ندارد

دورهمی یلدای امسال نتیجه ای جز قرمز شدن مجدد قم ندارد

به گزارش انجمن پارسیان قم استاندار قم ضمن در خواست از شهروندان برای برگزاری یلدای مجازی، اشاره کرد: اگر مردم در شب یلدا از برگزاری دورهمی ها پرهیز نکنند، به وضعیت قرمز با خواهیم گشت.


بهرام سرمست در گفت و گو با خبرنگاران در آستانه روز پرستار ضمن تبریک این مناسبت به کادر درمان بیان کرد: با رعایت پروتکل های بهداشتی توسط مردم و کوشش های شبانه روزی کادر درمان، قم از وضعیت قرمز خارج شده و در آستانه زرد شدن قرار دارد اما وزارت بهداشت وضعیت جدید استان را هنوز رسما اعلام نکرده است.
وی با اعلان اینکه فعلا وضعیت قم نارنجی است، درباب مصوبات امروز جلسه استانی ستاد مقابله با کرونا اظهار نمود: مصوبات ستاد ملی به تمام سازمان ها و ارگان های جامعه هدف موضوع ابلاغ خواهد گردید.
سرمست با اشاره به تصویب مقررات تشدید نظارت ها بر اجرای محدودیت ها بیان کرد: همه سازمان ها به خصوص کمیته نظارت ماموریت یافتند که در آستانه شب یلدا به وظایف سابق خود عمل کنند.
استاندار قم ضمن در خواست از شهروندان برای برگزاری یلدای مجازی، اشاره کرد: اگر مردم در شب یلدا از برگزاری دورهمی ها پرهیز نکنند، به وضعیت قرمز با خواهیم گشت.
وی از تشدید محدودیت ها طی روزهای شنبه و یکشنبه آگاهی داد و اظهار داشت: اهتمام بر آنست که با ایجاد محدودیت های بیشتر بسلامتی از این مناسبت عبور نماییم.
سرمست با اشاره به وضعیت مراکز درمانی و مطب ها درباب نحوه نوبت گیری، با اعلان اینکه نباید بیماران در صف نوبت گیری منتظر بمانند، بیان کرد: مصوب شد تا نوبت دهی ها به صورت اینترنتی و الکترونیکی صورت گیرد تا از ازدحام بیماران در این مراکز جلوگیری شود.
استاندار قم درباب فعالیت بازار های روز، اظهار نمود: این بازار ها در وضعیت قرمز تعطیل هستند اما مصوب گشت تا در وضعیت نارنجی و زرد، یک کارگروهی برای نظارت بر فعالیت این بازار ها با محوریت شهرداری تشکیل گردد تا ضمن تامین امرار معاش کسبه این بازار ها سلامتی مردم نیز به خطر نیفتد.
وی با اشاره به مصوبات این جلسه درباب وضعیت جایگاه های سوخت، عنوان کرد: برمبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا قرار شد تا دراین جایگاه ها، سوخت گیری بوسیله متصدیان این جایگاه صورت گیرد تا دقت عمل بیشتری درباب رعایت نکات بهداشتی صورت گیرد.
سرمست در ادامه با اشاره به مصوبات این جلسه درباب فعالیت نانوایی ها و مراکز پلیس+10، اظهار داشت: در این مراکز به سبب مراجعه زیاد مردم، تشدید نظارت ها صورت خواهد گرفت.
استاندار قم در پاسخ به نحوه برگزاری آزمون ها دانشگاهی و حوزوی اشاره کرد: آزمون ها در وضعیت قرمز، نارنجی و زرد به صورت غیر حضوری برگزار می شود، همین طور هیچ کلاس و آزمونی به صورت حضوری وجود نخواهد داشت.1399/09/26
13:21:13
5.0 / 5
1256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum