برنامه واكسیناسیون گسترده كووید-19 در اتحادیه اروپا

برنامه واكسیناسیون گسترده كووید-19 در اتحادیه اروپا

اروپا از روز یکشنبه برنامه واکسیناسیون گسترده کووید-۱۹ را با تزریق واکسن به بازنشستگان و پزشکان شروع کرد تا به همه گیری این بیماری که باعث نابسامانی اقتصادی شده و تابحال بیشتر از ۱.۷ میلیون قربانی در جهان برجا گذاشته، آخر دهد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، در اسپانیا یک زن ۹۶ ساله نخستین نفری بود که در یک خانه سالمندان در نزدیکی مادرید واکسن کروناویروس را دریافت کرد.
در ایتالیا هم که نخستین کشور اروپایی با آمار قابل توجه مبتلایان به کووید-۱۹ است، یک پرستار ۲۹ ساله واکسن کروناویروس فایزر/بیو ان تک را دریافت کرد.
این پرستار بعد از تزریق واکسن کرونا اظهار داشت: واکسیناسیون آغازی برای آخر دادن به این همه گیری است. این لحظه تاریخی و هیجان انگیزی بود.
این منطقه با ۴۵۰ میلیون نفر جمعیت در تلاش است تا خویش را به ایالات متحده و انگلیس که پیش از این واکسیناسیون را با استفاده از تزریق واکسن فایزر شروع کرده اند، برساند.
اتحادیه اروپا مقرر است ۱۲.۵ میلیون دوز واکسن را تا آخر سال جاری میلادی دریافت کند که این مقدار برای واکسیناسیون ۶.۲۵ میلیون نفر برای تزریق طی دو مرحله کافی است.
شرکتهای داروسازی در تلاشند تا تقاضای جهانی برای تأمین واکسن را برآورده کنند و قصد دارند سال آینده ۱.۳ میلیارد تزریق انجام دهند.
به گزارش انجمن پارسیان به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا علاوه بر شرکت داروسازی فایزر با شرکتهای دیگری همچون مدرنا و آسترازنکا هم بستن قراردادهایی برای تأمین بیشتر از دو میلیارد دوز واکسن را تضمین کرده و مقرر است همه بزرگسالان در سال ۲۰۲۱ در مقابل بیماری واکسینه شوند.
منبع:

1399/10/08
12:46:26
5.0 / 5
751
تگهای خبر: شركت , كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum