معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران عنوان كرد

تعاونی های مسكن مهم ترین چالش ساخت و سازهای غیرمجاز

تعاونی های مسكن مهم ترین چالش ساخت و سازهای غیرمجاز

انجمن پارسیان: معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران تعاونی های مسکن را یکی از مهم ترین چالش های پیش رو در ساخت و ساز های غیر مجاز دانست و از دستگاه های قضایی خواهان پیگیری و اقدامات لازم در امتداد شناسایی افراد متخلف و برطرف نمودن این چالش شد.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، عبدالرضا چراغعلی در جلسه کارگروه ویژه مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز و زمین خواری استان تهران که به صورت ویدیو کنفرانس برگزارشد، اظهار داشت: مقابله با ساخت و ساز های غیرمجاز یک عملیات گروهی است، از اینرو از فرمانداران می خواهیم در شهرستان های خود بعنوان نماینده عالی دولت کلیه دستگاهها، سازمان ها و نهاد های مسئول را همراه کنند و مصوب شد فرمانداران اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان ها را در قالب یک گزارش به صورت هفتگی ارسال نمایند.

وی ادامه داد: تعاونی های مسکن، یکی از مهم ترین چالش های ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران و کشور است؛ دراین زمینه افراد متخلفی هستند که بر مغایر با قانون و مقررات فراخوان هایی را منتشر می کنند، سپس در غالب قولنامه هزینه هایی را از شهروندان دریافت می کنند که این امر به قطع خلاف قوانین و مقررات است. بعد از فرمانداران می خواهیم این افراد متخلف را شناسایی و جهت اعمال قانون به دستگاه قضایی معرفی کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران افزود: از شهروندان درخواست می شود قبل از سرمایه گذاری در املاک و عرصه های مختلف از روند قانونی آن ملک اطمینان کامل را حاصل کنند، دراین زمینه باید اقدامات لازم رسانه ای و اطلاع رسانی نیز صورت گیرد.

چراغعلی با اشاره به حضور گسترده اتباع خارجی در استان تهران اظهار داشت: اتباع خارجی جزو آمار نیستند و شهرداری ها در مورد محل مهمانداری اتباع خارجی هزینه های سنگینی را پرداخت می کنند؛ پس خواهشمندم در پیگیری مدیران، محاسبات سرمایه ها و بررسی تحقیقات حضور این اتباع خارجی نیز لحاظ شود تا در سرانه ها با چالش های مختلف مواجه نشویم.

وی اشاره کرد: تعیین تکلیف حریم پایتخت باید به جد تسریع شود؛ برای پیش گیری از جرم در زمینه ساخت و ساز های غیرمجاز باید دستگاهها خصوصاً دستگاه های قضایی و حقوقی تدابیری اندیشید و اقدامات لازم صورت گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران اشاره کرد: برای پیش گیری از ساخت و ساز های غیرمجاز در استان تهران باید اقدامات تکنولوژی به روز و نرم افزاری انجام شود؛ علاوه بر تدوین افزارهای مختلف توسط سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح اندوخته خوبی در غالب تصاویر هوایی به هنگام در این سازمان وجود دارد.
منبع:

1399/10/24
23:59:35
0.0 / 5
1054
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum