رییس كمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران خبر داد

نامگذاری ۵۰۰ معبر تهران ظرف سه سال و نیم

نامگذاری ۵۰۰ معبر تهران ظرف سه سال و نیم

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در سه سال و نیم گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران 500 نام بر معابر شهر تهران گذاشته است، اضافه کرد: حدود 40 درصد این نام ها به شهیدان تعلق داشته است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، محمد جواد حق شناس در ویژه برنامه ابتکاری شهرداری منطقه ۱۳ درباب نامگذاری و تغییر نام یازده معبر با عنوان "خیابان شاهد" ضمن ابراز رضایت از فضای معنوی و حال و هوای بهشت گونه ای که شهرداری منطقه با برگزاری مراسم نامگذاری معابر ایجاد کرد، اظهار داشت: در سه سال و نیم گذشته، کمیسیون نامگذاری شهر تهران، ۵۰۰ نام بر معابر شهر تهران گذاشته که حدود چهل درصد این نام ها به شهیدان تعلق داشته است.
وی ادامه داد: متأسفانه تا حالا این خدمات به شهروندان معرفی نشده بود؛ ولیکن امروز خوشبختانه با ابتکار عمل شهرداری منطقه ۱۳ در معرفی این خدمات، قسمتی از صدها وظیفه مدیریت شهری که مغفول واقع شده بود، به صورت زیبا و بی بدلیلی به معرض نمایش گذاشته شد.
وی با بیان اینکه، آئین نامگذاری معابر که به ابتکار شهرداری منطقه برگزار شد، نشان داد که با نگاهی نو به ظرفیت ها می توان موقعیت های جدید ایجاد کرد و اظهار داشت: مزین شدن اسامی شهدا بر معابر شهر به واقع یک نیاز برای شهر است تا به محلات هویت ببخشد.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به سیر تحول نامگذاری معابر که از قدیم در حیطه اختیارات بلدیه بوده اظهار داشت: پس از شکل گیری انقلاب، این شهروندان بودند که نامگذاری معابر به نام شهدا را آغاز نموده و آنرا به شهرداری محول کردند، به شکلی که در سالهای ۵۶ و ۵۷ به دنبال واقعه ۱۷ شهریور و شهادت استاد نجات الهی ؛ مردم نام میدان ژاله و خیابان ویلا را به نام شهدا تغییر داده که این اتفاقات موجب توجه به مسئله نامگذاری بعنوان یک ارزش، رویکرد و نیاز شهر شد.

همچنین، مجتبی شکری، شهردار منطقه ۱۳ در ادامه این مراسم با حضور در جایگاه سخنران اظهار داشت: تکریم شهیدان و تعظیم در مقابل خانواده های صبور آنان سبب ترویج و گسترش فرهنگ ایثار وشهادت در جامعه است و خانواده شهدا الگوهای ایثارگری هستند.
وی با اعلان اینکه با تصویب کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران، ۱۱ معبر در این منطقه به نام شهدا، نامگذاری و تغییر یافت، گفت: کوچه های ۶.۳۵، غزالی، ۵.۳۷، ۳.۳۲، سروش، امیدی، ۱.۳۶، ۵.۳۵ و.. در محدوده منطقه ۱۳ بهنام شهید مدافع حرم ابراهیم خلیلی، شهید شهرام مساوات، شهید سعادت آبادی، شهید کاشفی، شهید سعید صادق منش، شهید داوود غیاث آبادی، شهید عباس عمادی وشهید نصر الله رحمان زاده نامگذاری شد.1399/11/01
22:36:38
0.0 / 5
858
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum