كولاك برف در جاده های كوهستانی برخی مناطق

كولاك برف در جاده های كوهستانی برخی مناطق

به گزارش انجمن پارسیان مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اعلام نمود که طی دو روز آینده کولاک برف در جاده های کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده ها در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیشبینی می شود و طی این مدت احتمال وقوط بهمن در دامنه های البرز دور از انتظار نیست.


صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: امروز، پنجشنبه، دوم بهمن ماه ادامه فعالیت سامانه بارشی در سواحل خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی به صورت بارش باران و برف و وزش باد شدید خواهد بود.
وی ادامه داد: در شمال استان های قزوین، تهران، البرز، سمنان و اردبیل هم بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه روز جمعه، سوم بهمن ماه هم در بامداد بارش پراکنده برف در بعضی نقاط شمال شرق رخ می دهد و سامانه بارشی به تدریج از شمال شرق کشور خارج خواهد شد اظهار داشت: همینطور طی دو روز آینده کولاک برف در جاده های کوهستانی، لغزندگی و یخ زدگی معابر و جاده ها در شمال غرب، شمال و شمال شرق کشور پیشبینی می شود. طی این مدت احتمال وقوط بهمن در دامنه های البرز دور از انتظار نیست.
ضیاییان افزود: هفته آینده آسمان بیشتر مناطق کشور صاف است و از پنج شنبه تا شنبه ماندگاری هوای سرد در غالب مناطق کشور حاکم است و بتدریج از یکشنبه تا آخر هفته شاهد افزایش نسبی دما در اغلب مناطق کشور خواهیم بود، این افزایش دما در سواحل دریای خزر، شمال شرق، شرق و بخشهایی از جنوب شرق کشور حدود ۱۲ تا ۱۸ درجه و در شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز، غرب و مرکز کشور بین ۸ تا ۱۲ درجه خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه امروز وزش باد شدید در نیمه غربی کشور رخ خواهد داد اظهار داشت: همینطور در سمنان، شمال شرق، اصفهان، قم، نیمه جنوبی خراسان رضوی، خراسان جنوبی، یزد، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان وزش باد شدید تا خیلی شدید پیشبینی می شود که در پاره ای مناطق با گردوخاک یا طوفان گردوخاک همراه خواهد بود.
مدیرکل پیشبینی و اخطار سریع سازمان هواشناسی اضافه کرد: جمعه این شرایط برای خراسان جنوبی، شرق کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و شنبه برای شرق کرمان، بخشهایی از سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رخ خواهد داد.
به قول ضیاییان، پنج شنبه تا شنبه دریای عمان، خلیج فارس، تنگه هرمز و پنج شنبه و جمعه دریای خزر مواج خواهد بود.
او همینطور دمای هوای پایتخت را برای چند روز پیش رو پیش بینی نمود و اظهار داشت: دمای تهران در روز جاری(پنج شنبه، دوم بهمن ماه) در بیشترین حالت 4 و در کمترین حالت منفی 4 درجه سانتیگراد است. فردا جمعه هم دمای هوای تهران بین 3 و منفی 4 درجه متغیر است و برای شنبه دمای هوا بین 4 تا منفی 2 درجه سانتیگراد پیشبینی می شود. آسمان تهران در این سه روز صاف است.1399/11/02
23:18:54
0.0 / 5
671
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دوستان انجمن پارسیان
انجمن پارسیان Parsian Forum