رئیس كمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری كرونا خبرداد

ارائه پیشنهاد به ستاد ملی كرونا درباره شرط ورود مسافران ارمنستانی به كشور

ارائه پیشنهاد به ستاد ملی كرونا درباره شرط ورود مسافران ارمنستانی به كشور

به گزارش انجمن پارسیان رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اعلان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه یزی های لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: امروز کشور به لحاظ بیماری در وضعیت کنترلی قرار دارد و پیش بینی می شود پس از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار برسیم.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا حسین ذوالفقاری در پنجاه و ششمین جلسه کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا که با حضور ایرج حریرچی - معاون کل وزارت بهداشت - و علیرضا رئیسی - معاون بهداشتی این وزارتخانه - در وزارت کشور برگزار شد، با اعلان اینکه باید کاری نماییم که در عین مدیریت هوشمند ویروس کرونا، امور جاری جامعه و کشور هم گرفتار آزار و لطمه نشوند، اظهار داشت: باتوجه به هشدارهای وزارت بهداشت درباب احتمال اپیدمی جدید این بیماری و موج چهارم باید با نهایت دقت و هوشمندی عمل نماییم و اجازه ندهیم بیماری که امروز در کشور در وضعیت کنترلی قرار دارد باردیگر اوج گیرد.

معاون وزیر کشور اشاره کرد: رسیدن آمار مرگ و میرها به عددی درحدود ۷۰ نشان از تلاش شبانه روزی و مسیر رو به روشن مجموعه دستگاههای ذی ربط در کنترل ویروس کرونا دارد.

وی اشاره کرد: باید این هماهنگی و هم نظری تا ریشه کن شدن کامل بیماری در کشور تداوم یابد.

ذوالفقاری در ادامه اظهار داشت: یکی از زمینه هایی که می تواند موجب ورود و گسترش بیماری در کشور شود، مساله مسافرت های خارجی است و در این خصوص این پیشنهاد به ستاد ملی کرونا به خصوص در مورد کشور ارمنستان مطرح می شود که مساله ورود شهروندان ارمنستانی به کشور به شرط انجام تست پی سی آر بلامانع شود.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا با اعلان اینکه باید برای شرایط پساکرونایی کشور برنامه ریزی های لازم را داشته باشیم، اظهار داشت: امروز کشور به لحاظ بیماری در وضعیت کنترلی قرار دارد و پیش بینی مان بر این است که پس از عید نوروز با همه گیر شدن واکسن به وضعیت گذار و در نهایت به شرایط ثبات برسیم.

وی اضافه کرد: باید چهار وزارتخانه کشور، راه و شهرسازی، وزارت خارجه و بهداشت این آمادگی و هماهنگی لازم را در کنترل اوضاع و مدیریت شرایط بیماری در کشور داشته باشند.

رئیس کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری کرونا افزود: به هر روی کرونا بیماری غافلگیر کننده ای است و احتمال اینکه با کشف واکسن هم این بیماری ادامه داشته باشد، وجود دارد. به همیت دلیل آمادگی چهار وزارتخانه برای کنترل اوضاع، ضروری بنظر می رسد.

موضوع استفاده از امکانات الکترونیک برای جلوگیری از هر گونه اجتماع مردمی از دیگر محورهای جلسه امروز بود و در این خصوص ذوالفقاری اظهار داشت: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تهیه و راه اندازی شبکه سکوی دولت همراه آمادگی خدمات رسانی در بستر الکترونیک را دارد و باید از این بستر به بهترین شکل ممکن استفاده نمائیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، معاون وزیر کشور در آخر ابراز امیدواری کرد: باتوجه به خبرهای خوبی که از تهیه واکسن کرونا در کشور می شنویم ان شاءالله شاهد حضور هر چه سریعتر واکسن ایرانی در جامعه در جهت مهار کامل این بیماری باشیم.

منبع:

1399/11/13
23:22:57
0.0 / 5
825
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum