آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانی همه گیری كرونا

آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تابحال به ۱۰۵ میلیون و ۹۲۱ هزار و ۹۴۵ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۳۰۹ هزار و ۱۸۸ نفر بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۷۷ میلیون و ۵۵۱ هزار و ۵۷۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۲۷.۴ میلیون مبتلا و بیشتر از ۴۷۰ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۱۰.۸ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۴ میلیون نفر فراتر رفته است.
همینطور هم اکنون چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.
تعداد جان باختگان کووید ۱۹ در انگلیس هم از ۱۱۱ هزار نفر عبور کرده و این کشور تابحال بیشترین قربانیان کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعلاوه الان تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۰ هزار نفر عبور کرده و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همینطور فرانسه بیشتر از ۷۸ هزار، روسیه بیشتر از ۷۵ هزار و اسپانیا هم بیشتر از ۶۱ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، آلمان با بیشتر از ۶۱ هزار، ایران با بیشتر از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیشتر از ۵۵ هزار، آرژانتین با بیشتر از ۴۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۴۵ هزار و پرو با بیشتر از ۴۱ هزار جان باخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۷ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۳۲۴ مبتلا، ۴۷۰ هزار و ۷۰۵ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۸۱۵ هزار و ۲۲۲ مبتلا، ۱۵۴ هزار و ۹۵۶ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۴۴۹ هزار و ۸۸ مبتلا، ۲۳۰ هزار و ۱۲۷ قربانی
۴. روسیه: سه میلیون و ۹۳۴ هزار و ۶۰۶ مبتلا، ۷۵ هزار و ۷۳۲ قربانی
۵. انگلیس: سه میلیون و ۹۱۱ هزار و ۵۷۳ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۲۶۴ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۲۹۶ هزار و ۷۴۷ مبتلا، ۷۸ هزار و ۶۰۳ قربانی
۷. اسپانیا: دو میلیون و ۹۷۱ هزار و ۹۱۴ مبتلا، ۶۱ هزار و ۳۸۶ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۶۱۱ هزار و ۶۵۹ مبتلا، ۹۰ هزار و ۶۱۸ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۹ مبتلا، ۲۶ هزار و ۵۷۷ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۲۷۶ هزار و ۳۷۱ مبتلا، ۶۱ هزار و ۶۶۱ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون ۲۰ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون مبتلا شدن عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، آفریقای جنوبی، ایران، اوکراین، پرو، اندونزی و جمهوری چک هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1399/11/18
10:37:56
0.0 / 5
704
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum