شهردار منطقه ۲۰ تهران:

سه طرح فرامنطقه ای فضای شهری ری را متحول می كند

سه طرح فرامنطقه ای فضای شهری ری را متحول می كند

شهردار منطقه 20 تهران اظهار داشت: در امتداد برنامه تهران 1400 سه طرح فرامنطقه ای طراحی شده است که به صورتی فضای شهری این منطقه را متفاوت خواهدنمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا و بنابر اعلام سایت شهر، فرهاد افشار با اعلان اینکه سه پروژه فرامنطقه ای در تهران ۱۴۰۰ با هدف ارتقاء هویت تاریخی و توسعه اقتصادی ری برای این منطقه تعریف شده است، اظهار داشت: پیاده راه میدان مدرس بعنوان اولین طرح اجرا خواهد شد که به همین دلیل میدان هادی ساعی از قسمت غربی حرم عبدالعظیم حسنی (ع) به صورت پیاده به صحن های غربی این حرم متصل می شود.
افشار اضافه کرد: طرح دوم میدانگاه جدید در ضلع شمال شرقی حرم است که بعنوان یک فضای شهری باتوجه به اتصال پیاده راه حرم به این بخش، تاثیر گذاری خاصی خصوصاً در مناسبت های مذهبی خواهد داشت.
او افزود: محوطه سازی پیرامون باروی ری و چشمه علی به وسعت ۷ و نیم هکتار سومین طرحی است که بر طبق این برنامه بعنوان یک تفرجگاه تاریخی برای حضور افراد و ایجاد نشاط و سرزندگی تعریف شده است.
شهردار منطقه ۲۰ با اشاره به اینکه پیشینه و قدمت بالای ری بسیار حائز اهمیت می باشد و می بایست برجسته شود و اهمیت این مساله بر هویت بخشی و ارتقاء اقتصاد این شهر بسیار تاثیر گذار است افزود: با توجه به این که پایه اصلی چشم انداز تهران ۱۴۰۰ توسعه اقتصادی می باشد، با اجرای پروژه های منطقه ای تلاش می نماییم فضائی برای ارتقاء حس تعلق و شادابی و نشاط شهروندان را فراهم نماییم.
در برنامه شهری بر توسعه محله محوری تهران شامل ۱۳۵۰ محله، گذر از برنامه ریزی کالبدی به برنامه ریزی چند وجهی، گذر از اقتصاد ساخت و ساز به اقتصاد دانش بنیان، واگذاری تصدی گری ها، شفاف سازی و تسهیل فعالیت بخش خصوصی تاکید گردیده است.1399/11/30
11:47:02
0.0 / 5
986
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum