بررسی های جدید نشان داد؛

برخی ریزارگانیسم های زمین موقتا در مریخ زنده می مانند

برخی ریزارگانیسم های زمین موقتا در مریخ زنده می مانند

بررسی های ناسا نشان میدهد برخی ریز ارگانیسم های موجود در زمین بطور موقت بر روی کره مریخ زنده می مانند. این کشف علمی نتایج مهمی برای سفر و زندگی در مریخ دارد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از انگجت، پژوهش مورد اشاره که بطور مشترک با همکاری مرکز هوافضای آلمان صورت گرفته نشان میدهد برخی ارگانیسم های قارچی و باکتریایی که از سال ۲۰۱۹ در لایه استراتسفر زمین نگهداشته شده بودند، زنده مانده اند. این لایه دومین لایه جو زمین است که در بالای لایه اوزون قرار دارد و شرایط آن شباهت زیادی به سیاره مریخ دارد. از همین رو خیلی از پژوهشگران نمونه های خودرا در این منطقه قرار می دهند تا میزان تاب آوری آنها را دریابند.
تحقیق انجام شده دراین زمینه حاکیست ریز ارگانیسم های مورد اشاره مدتی در لایه استراتسفر زمین زنده مانده اند و حتی در صورت مرگ ظاهری بعد از بازگردانده شدن به محل زیست طبیعی خود باردیگر احیا شده و حیات خودرا از سر گرفته اند. انواع قارچ ها و میکروب های مورد استفاده در این تحقیق در درون دو ظرف آلومینیومی نگهداری شده اند و یک بالن ناسا آنها را به استراتوسفر منتقل کرد تا نمونه های مورد اشاره شرایط مریخ را تجربه کنند. نمونه های مذکور در این شرایط بیش از هزار برابر از میزان آفتاب سوختگی در معرض تابش اشعه ماورا بنفش قرار گرفتند.
ناسا معتقد می باشد این کشف علمی به انجام ماموریت های طولانی مدت فضایی و سفر به مریخ کمک می نماید، برای اینکه می توان امیدوار بود که خیلی از ریزارگانیسم های مورد اشاره که در بدن انسان هم وجود دارند، در فضا و در سیاره مریخ هم سالم بمانند و پس خطر کمتری فضانوردان را تهدید خواهدنمود. تعدادی از میکروب های سالم مانده در فضا هم بااینکه فایده خاصی برای بدن انسان ندارند، اما می توان از آنها برای تولید غذا و موادی که در حالت عادی باید از زمین به مریخ منتقل شوند، استفاده نمود.

1399/12/05
13:51:17
0.0 / 5
1062
تگهای خبر: سفر , علم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum