توزیع 3500 بسته معیشتی بین خانواده زندانیان در قم

توزیع 3500 بسته معیشتی بین خانواده زندانیان در قم

انجمن پارسیان: قم دادستان قم از توزیع بیش از 3500 بسته معیشتی بین خانواده زندانیان استان آگاهی داد.


حجت الاسلام حسن غریب ظهر امروز در جشن گلریزان آزادی زندانیان غیرعمد استان همزمان با سالروز میلاد امیرالمؤمنین(ع) ضمن تبریک فرارسیدن میلاد مولی الموحدین و اعیاد ماه رجب اظهار داشت: خیران با تأسی از منش و سیره امیرالمؤمنین(ع) در حال گره گشایی و خدمات به مردم هستند.
وی با اعلان اینکه به برکت نظام جمهوری اسلامی مصادیق امورات خیر در جامعه گسترش یافته است، ابراز کرد: قبلاً ساخت مسجد بعنوان خیرات در میان مردم مشهود بود که امروزه ساخت مدارس، گره گشایی از مردم، آزادی زندانیان و... با کمک خیران درحال افزایش است.
دادستان قم با تاکید بر اینکه خیران حمایت های ویژه از خانواده زندانیان استان داشته اند، اشاره کرد: متأسفانه ما با خانواده هایی مواجهه هستیم که نان آور خانه آنان در زندان است ولی با حمایت و همدلی مسئولان و خیران گام های مهمی در کاهش این مشکلات برداشته شده است.
وی با اشاره به کوشش های انجمن پشتیبانی از زندانیان استان عنوان کرد: این انجمن خودرا مکلف می داند که هرکجا می تواند حمایتی از خانواده زندانیان با همکاری همگان انجام دهد و گام های مؤثری دراین زمینه برداشته است.
غریب ایجاد مشکلات اقتصادی، گرانی و کرونا را در یکسال گذشته موردتوجه قرار داد و اضافه کرد: در یکسال گذشته شاهد شیوع کرونا، تورم و گرانی هایی بودیم که در این شرایط کمک های خیران استان هم مضاعف شده است.
وی یکی از اقدامات انجام شده در یکسال گذشته را توزیع اقلام معیشتی دانست و تصریح کرد: در یکسال گذشته سه هزار و ۵۶۰ بسته معیشتی در ماه های مختلف بین خانواده زندانیان توزیع شد. در طول این مدت ۲۶۰ کمک هزینه تحصیلی بین دانش آموزان این خانواده ها اهدا شد، همین طور یک هزار و ۸۹۰ بسته تحصیلی و ۴۴ تبلت در اختیار دانش آموزان خانواده های زندانیان قرار گرفت.
وی با اعلان اینکه بیش از چهار هزار کتب درسی و لباس بین خانواده ها توزیع شده است، افزود: در طول این مدت کمک هزینه های درمانی، تامین جهیزیه و آزادی تعداد قابل توجهی از زندان اتفاق افتاده است.
حجت الاسلام والمسلمین مظفری رئیس کل دادگستری استان قم نیز در این نشست با گرامیداشت ایام البیض ما مبارک رجب گفت: باید زمینه همکاری مردم در بخش های مختلف اجتماعی توسط دولت مهیا شود و دولت باید نقش آفرینی مهمی دراین زمینه داشته باشد.
منبع:

1399/12/07
23:52:58
0.0 / 5
985
تگهای خبر: خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum