ایجاد خانه محیط زیست در ۲۲ سرای محله پایتخت به زودی

ایجاد خانه محیط زیست در ۲۲ سرای محله پایتخت به زودی

به گزارش انجمن پارسیان رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله در شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست اظهار داشت: باتوجه به اهمیت مسائل محیط زیستی و لزوم توانمندسازی گروه های محیط زیستی در سطح محله با کمک بخش های مرتبط در شهرداری تهران، خانه محیط زیست در 22 سرای محله راه اندازی می شود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست در ماه های گذشته بعد از گفتگو فی درخلال معاونت امور اجتماعی و فرهنگی و معاونت خدمات شهری و محیط زیست و توافق در مورد لزوم ایجاد و شرایط تشکیل این خانه آغاز به کار کرد. این شورا با حضور نمایندگانی از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل سلامت، سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران، سازمان مدیریت پسماند و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری در محل ستاد مدیریت محله با تشکیل جلسات مداوم به موضوع لزوم و چگونگی راه اندازی خانه محیط زیست پرداختند.
مهدی شیرزاد رئیس دبیرخانه ستاد راهبری مرکزی ساماندهی مشارکت های اجتماعی در محلات شهر تهران در جلسه شورای سیاست گذاری خانه محیط زیست با اشاره به کارهای انجام شده برای ایجاد این خانه اظهار داشت: خانه محیط زیست با همکاری بین بخشی در شهرداری تهران و در امتداد تشکل یابی گروه های محیط زیستی در محله های شهر تهران ایجاد خواهد شد.
وی ادامه داد: در گام اول در هر کدام از مناطق، یک محله بنا بر دسترسی ها و میزان کارهای پیشین سرای محله و ظرفیت های محلی متناسب با کارهای زیست محیطی، انتخاب می شود تا خانه محیط زیست در آنها راه اندازی شود.
رئیس دبیرخانه ستاد مدیریت محله با اشاره به فعالیت کانون های محیط زیست در سطح محله اظهار داشت: تا قبل از این ذیل خانه سلامت کانون های محیط زیست فعال بودند و شهروندانی که داوطلب فعالیت در این عرصه بودند با حضور در این کانون ها در سطح محله فعالیت می کردند. با راه اندازی خانه محیط زیست در سرای محله از ظرفیت نیروهای فعال در این کانون ها در سطح بالاتر و مؤثرتری استفاده خواهد شد.
برمبنای روابط عمومی دبیرخانه ستاد مدیریت محله، در این نشست نمایندگانی از اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار، اداره کل سلامت، سازمان بوستان ها و فضای و سبز شهر تهران و شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهری حضور داشتند. در ضمن در این نشست عادل خزائی معاون راهبری و هماهنگی اداره کل محیط زیست برنامه های این اداره کل برای راهبری خانه محیط زیست را تشریح نمود و عباسعلی عباسی معاون ارتقا سلامت روانی و اجتماعی اداره کل سلامت گزارشی از وضعیت کانون های محیط زیستی فعال و روندهای موجود در این کانون ارائه کرد.
منبع:

1399/12/18
10:30:05
0.0 / 5
1218
تگهای خبر: توسعه , خدمات , دبیرخانه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دوستان انجمن پارسیان
انجمن پارسیان Parsian Forum