در انگلیس؛

شهاب سنگ ۳۰۰ گرمی در راه ورودی یك خانه پیدا شد

شهاب سنگ ۳۰۰ گرمی در راه ورودی یك خانه پیدا شد

به گزارش انجمن پارسیان هفته گذشته شهاب سنگی از آسمان انگلیس رد شد و الان یک تکه ۳۰۰ گرمی از آن پیدا شده است.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از گاردین، هفته گذشته شهاب سنگی درخشان در آسمان انگلیس و کشورهای شمال اروپا رصد شد و الان یک تکه از آن در راه ورودی خانه ای واقع در گلوسستر شایر پیدا شده است.
این تکه از شهاب سنگ حدود ۳۰۰ گرم وزن دارد.

کارشناسان با بررسی ویدیوهای ثبت شده از سقوط شهاب سنگ، تخمین زدند احتمالاً در منطقه ای واقع در شمال چلتنهام در گلوسسترشایر فرود آمده است. درهمین راستا از ساکنان خواسته شد باغچه و محله خویش را جستجو کنند. در نهایت محققان تماسی از یک خانواده دریافت نمودند که در شب فرود شهاب سنگ صدایی شنیده بودند و هنگام خروج از خانه با یک توده از سنگ های ریز سیاه در راه ورودی روبرو شده بودند.
به گفته محققان موزه تاریخ طبیعی لندن، سنگ آسمانی سیاه رنگ، یک کندریت کربنی است که قبلاً در انگلیس مشاهده نشده بود و در راه پارکینگ یک خانه پیدا شده است.
اشلی گرین یکی از محققان این موزه می گوید: کشف شهاب سنگ مذکور شبیه رویایی است که به حقیقت پیوسته است.
مدل سازی های رایانشی نشان داد بقایای شهاب سنگ مذکور احتمالاً در شمال چلتنهام فرود آمده اما از آنجائیکه صخره با سرعت ۳۰ هزار مایل برساعت حرکت می کرد، تعیین مکان دقیق آن کار مشکلی بود.

1399/12/21
00:56:37
0.0 / 5
1200
تگهای خبر: كشور , محققان , موزه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum