اعلام جزئیات و ساعت اجرای طرح ترافیك

اعلام جزئیات و ساعت اجرای طرح ترافیك

انجمن پارسیان: مدیر واحد ساماندهی طرح ها و محدوده های ترافیکی شهرداری تهران ساعت اجرای طرح ترافیک از فردا 14 فروردین را اعلام نمود.


عمار سعیدیانفر در گفت و گو با ایسنا، در مورد زمان اجرای طرح ترافیک ۱۴۰۰ اظهار داشت: طرح ترافیک و طرح کاهش آلودگی هوا از ساعت ۸: ۳۰ بامداد هر روز شروع و تا ساعت ۱۶ ادامه خواهد داشت.
وی ادامه داد: روزانه پس از ساعت ۱۴: ۳۰ یک خروج رایگان برای شهروندان در نظر گرفته شده است.
سعیدیانفر با اعلان اینکه طرح ترافیک در ایام پنجشنبه اجرا نمی گردد و تنها طرح کنترل آلودگی هوا (همان زوج و فرد سابق) پنجشنبه ها برقرار خواهد بود. اضافه کرد: بر این اساس طرح کنترل آلودگی هوا در محدوده های دوگانه(طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا) در پنجشنبه ها از ساعت ۸: ۳۰ تا ۱۳ پس از ظهر است.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۰ نیز سهمیه ۲۰ روز تردد رایگان فصلی جهت تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا پا بر جا می باشد.
وی در مورد طرح سهمیه بگیران شامل جانبازان معزز، معلولین و بیماران خاص، آژانس ها و موسسات اتومبیل کرایه و اصحاب رسانه اشاره کرد: تا زمانی که سهمیه طرح ترافیک ۱۴۰۰ تخصیص کامل نیابد، سهمیه طرح ترافیک ۹۹ اعتبار دارد ولی با تعرفه های سال ۱۴۰۰ تردد محاسبه می شود.
وی در مورد وضعیت تردد ساکنین محدوده طرح ترافیم هم اظهار داشت: ساکنین طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا می توانند پیش از ساعت ۹ بامداد یک خروج و پس از ساعت ۱۶ یک ورود رایگان داشته باشند و در صورت تردد در بازه زمانی ۹ تا ۱۶ در محدوده های دو گانه تعرفه ترددشان بصورت نیم بها محاسبه می گردد.
وی در مورد طرح ترافیک ساکنین محدوده طرح نیز اظهار داشت: ساکنین محدوده های کنترل آلودگی هوا و طرح ترافیک می بایست عوارض سالیانه خودرو، بدهی عوارض طرح ترافیک خودرو، عوارض نوسازی و پسماند ملک خودرا بصورت غیرحضوری پرداخت کنند ولی مستاجرانی که قرارداد اجاره آنها اختتام یافته است، می بایست قرارداد جدید یا تمدید قرارداد سال قبل را به رویت و تایید دفاتر خدمات الکترونیک شهر برسانند.
او در آخر اضافه کرد: البته دقت داشته باشید که تمام شهروندان می توانند، میزان موجودی، تعداد تردد در محدوده ها و تمام موارد مربوط به طرح ترافیک و آلودگی هوا را با مراجعه به سایت تهران من به آدرس www.my.tehran.ir یا اپلیکیشن "تهران من" ببینند.
منبع:

1400/01/13
22:31:43
5.0 / 5
838
تگهای خبر: الكترونیك , خدمات , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum