استاندار تهران عملكرد دستگاه های اجرائی استان را تشریح نمود

استاندار تهران عملكرد دستگاه های اجرائی استان را تشریح نمود

انجمن پارسیان: استاندار تهران عملکرد دستگاه های مختلف و معاونت های استانداری تهران در حوزه های عمرانی، اقتصادی، سیاسی و امنیتی را تشریح نمود.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه شورای اداری استان تهران ضمن قدردانی از فرمانداران، بخشداران، شهرداران و مدیران دستگاه های اجرائی و تعامل و انسجام به وجود آمده میان دستگاه های نظارتی، اظهار داشت: خوشبختانه با هماهنگی به وجود آمده اقدامات اثربخشی انجام شده و وحدت و هماهنگی موجود شرایط خدمت رسانی در استان تهران را سخت تر و اثربخش تر کرده است.
وی ادامه داد: مهم ترین رویداد پیش رو امسال انتخابات است که در استان تهران و حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر چهار انتخابات برگزار می گردد که طی آن سه نماینده برای مجلس خبرگان رهبری، یک نماینده برای مجلس شورای اسلامی و همین طور انتخابات شوراها و ریاست جمهوری برگزار می گردد.
بندپی افزود: اقدامات خوبی در حوزه سیاسی انجام شده که در ادامه و بصورت ویژه در برگزاری انتخابات باید استمرار پیدا کند. در انتخابات دستگاه های اجرائی باید بی طرف باشند و اعمال قانون را در دستور کار قرار دهند و در جهت افزایش مشارکت مردم گام بردارند، البته واقعیت تلخی وجود دارد که شرایط مطلوب نمی باشد و اگر در تهران تحرکی بوجود بیاوریم می توانیم در کل کشور شرایط افزایش مشارکت مردم را فراهم نماییم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به مسائل اجتماعی استان اشاره نمود و اضافه کرد: شیوع کروناویروس بر مسائل اجتماعی تأثیرگذار بوده پس فرمانداران باید به موضوعات اجتماعی همچون حاشیه نشینی و معیشت بصورت ویژه توجه داشته باشند.
وی اظهار داشت: همه دستگاه های استان برای برگزاری انتخابات باید همکاری لازم را داشته باشند و از طرف دیگر نسبت به تغییر مدیران شهرستانی دقت داشته باشند که هیچ تغییری نداشته باشیم خصوصاً در حوزه سیاسی تغییری همچون تغییر بخشدار و مدیرکل دیگر بسته شده تا نسبت به ایجاد ثبات و بهره گیری از نیروهای موجود حرکت نماییم.
وی افزود: در حوزه امنیتی عملکردها بر طبق فاکتورهای این حوزه قابل ارزیابی است. لازم است در مسائل امنیتی ساختار نیروی اداری که با جمعیت سازگاری ندارد مورد توجه قرار گیرد. ساختار نیروهای نظامی و انتظامی نیز با جمعیت سازگاری ندارد. اقداماتی در این عرصه انجام شده تا ارتقای ساختار تحقق پیدا کند اما باید با بهره گیری از تکنولوژی شرایط اطمینان بخش بیش از پیش فراهم گردد.
محسنی بندپی به تحقق ۹۶ هزار اشتغال در سال قبل در حوزه اقتصادی اشاره نمود و اضافه کرد: خوشبختانه توانستیم در سال قبل تحقق اشتغال را ۱۲۴ درصد عملیاتی نماییم که این مهم با همت همه دستگاه های اجرائی انجام شده است. بدین سان در سال ۹۹ رونق تولید به مفهوم واقعی در تهران محقق شده است. سرمایه گذاری خارجی بالا رفته و فضای کسب وکار فراهم گشته است.
وی ادامه داد: در حوزه عمرانی نیز اقدامات بسیار خوبی انجم شد که همچون آن می توان به افزایش پروژه های افتتاحی در سال قبل اشاره نمود. از طرف دیگر اتمام پروژه های نیمه کاره در استان سرعت پیدا کرد و در اردیبهشت امسال بیمارستان شهرستان ملارد و بیمارستان فیروزآبادی ری به بهره برداری می رسد. بیمارستان شهرستان شهریار نیز که ۳۳ درصد رشد فیزیکی داشت در سال قبل پیشرفت فیزیکی ۹۳ درصدی را پشت سر گذاشت. همین طور سد ماملو در آستانه افتتاح است، پروژه غدیر افتتاح شده و اقدامات خوبی در ارتباط با خط ریلی قدس و مسیر شرق استان انجام شده است.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود با تاکید بر اینکه موضوع شیوع کروناویروس هم تراز با انتخابات باید مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: از شروع آذر تا اختتام اسفند تدابیری گرفته شد که اثربخشی خودرا نشان داد. تدابیری همچون مدیریت هوشمند، همکاری مردم، اعمال محدودیت ها، استفاده از ماسک ولی از ۱۰ اسفند تا اختتام اسفند بازگشایی تالارها، برگزاری عروسی، شلوغی بازار و ترویج عادی انگاری سبب انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بوده و شرایط را به شکلی پیش برد که از ابتدا تا چهارم فروردین ماه بستری ها به ۷۵ درصد و فوتی ها ۵۲ درصد افزوده شد. میانگین فوتی های زیر ۱۰ سال در دو هفته اخیر به ۵.۴ درصد رسیده است.
وی تاکید کرد: البته نباید همه این موارد را به گردن سفرها بگذاریم، باید آمادگی داشته باشیم آثار سفر در چند روز آینده مشاهده شود. فرمانداران به همراه نیروی انتظامی باید با همکاری اصناف در جهت اجرای مصوبات ستاد ملی اقدام نمایند و طرح محله محور شهید سلیمانی نیز باید از شناسایی، قرنطینه و توجه به معیشت شهروندان مورد توجه قرار گیرد. در جهش انگلیسی ویروس کرونا امکان انتقال در یک خانواده در صورت ابتلای یک فرد تا ۹۹ درصد وجود دار پس باید طرح محله محوری شهید سلیمانی شامل شناسایی، قرنطینه و در مرحله بعد توجه به معیشت به شدت مورد توجه باشد.
منبع:

1400/01/19
11:52:56
5.0 / 5
1231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
انجمن پارسیان Parsian Forum