آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

آخرین وضعیت كیفیت هوای تهران

انجمن پارسیان: شرکت کنترل کیفیت هوای تهران اعلام نموده است که درحال حاضر کیفیت هوا در تهران در وضعیت قابل قبول است و پیش بینی می شود که این شرایط کماکان ادامه داشته باشد.به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، برمبنای پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، طی بامداد امروز (۲۶ فروردین) کیفیت هوا به سبب وزش باد موثر و پراکندگی آلاینده ها در بیشتر مناطق در محدوده ی قابل قبول قرار خواهد گرفت.

با رشد ناپایداری جوی در طول روز و افزایش تندی باد شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده ها فراهم می شود و با تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی امروز، در بیشتر مناطق پایتخت تجمع آلاینده ها محدود می شود و کیفیت هوا در وضعیت قابل قبول قرار می گیرد.

بر این اساس طی بامداد فردا (۲۷ فروردین) با کاهش ترافیک و وزش باد موثر کیفیت هوا در بیشتر مناطق قابل قبول خواهد بود. همین طور با تداوم ناپایداری جوی همراه با وزش باد موثر شاهد پراکندگی آلاینده ها خواهیم بود.

کاهش نسبی ناپایداری جوی و کاهش تندی باد تا اواخر وقت روز جمعه همراه با افزایش تردد خودرو ها سبب افزایش غلظت آلاینده ها می شود اما با این وجود به سبب اعمال محدودیت های ترافیکی، برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت دور از انتظار نیست.

بر اساس اطلاعات شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ بامداد امروز با شاخص میانگین ۷۸ در وضعیت قابل قبول قرار داشت و کیفیت هوای اکنون نیز با شاخص میانگین ۸۶ همچنان در وضعیت قابل قبول است.

منبع:

1400/01/26
11:20:43
5.0 / 5
918
تگهای خبر: شركت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
انجمن پارسیان Parsian Forum