جانشین استاندار در ستاد مدیریت كرونای فارس:

ازدحام برای واكسن كرونا در شیراز را علوم پزشكی باید مدیریت می كرد

ازدحام برای واكسن كرونا در شیراز را علوم پزشكی باید مدیریت می كرد

فارس طی روزهای گذشته شاهد انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی هستیم که در آن، ازدحام شمار زیادی از بانوان در محوطه ای نشان داده و در توضیحات اعلام شده است که این افراد به دعوت علوم پزشکی شیراز برای دریافت واکسن کرونا، تجمع کرده اند. حالا و پس از ۲ روز پیگیری، یکی از مسؤلان ستاد مدیریت کرونا در فارس این مورد را تایید نمود و پیرامون آن توضیح داد.


جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا چهارشنبه ۸ اردیبهشت طی یک نشست مجازی خبری با خبرنگاران و در پاسخ به سوال ایسنا در مورد انتشار فیلمی از تجمع شماری از بانوان برای دریافت واکسن در شیراز، ضمن تایید این موضوع، تصریح کرد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز می توانست و می بایست مبحث را مدیریت می کرد.
عبدالرضا قاسمپور ضمن اشاره به تجمع بوجود آمده در صف تزریق واکسن به کادر بهداشت و درمان در شیراز، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی باید برنامه ریزی بهتری می کرد و چون روز آخر بود و پرونده واکسیناسیون این جامعه هدف به اتمام می رسید، این تجمع شکل گرفت اما دانشگاه می توانست این تاریخ را تمدید کند تا تجمعی شکل نگیرد و در اینباره به دانشگاه تذکر لازم داده شده است.
قاسمپور همینطور از اتخاذ تصمیمات جدید در مورد محدودیت ها برای هفته آینده طی جلسه امروز این ستاد خبر و افزود: در بخش اصناف با عنایت به مشکلات و گرفتاری های بوجود آمده احیانا فعالیت مجدد آنها در هفته آینده از به شکل شیفت بندی از سر گرفته می شود.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا تصریح کرد: تداوم تعطیلی مترو در هفته آینده و فعالیت ناوگان اتوبوس تنها در شهرک های اطراف در کلانشهر شیراز متصور است.
قاسمپور به کنترل مبادی و ورودی شهرهای قرمز و نارنجی هم اشاره و بیان نمود: برپایه بررسی های انجام شده بیشتر ترددهای ورودی را بیماران سایر استان ها تشکیل داده اند و خلاف اخلاق است که آنها را راه ندهیم اما در عین حال جریمه شبانه و منع تردد ورودی شهرهای قرمز اعمال می شود.
او با اشاره به اینکه مانند ایام عید برگزاری چادر در پارک ها ممنوع می باشد، اظهار داشت: اماکن و مراکز دولتی کاملا تعطیل می باشد.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد: درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در حوزه های مختلف صنفی، تردد خودرویی، شرکت ها، کارخانجات، ادارات و سایر حوزه ها بیشتر از ۸۰ درصد گزارش شده است.
به گفته قاسمپور، برپایه آخرین گزارش سامانه ماسک، ۱۴ شهرستان فارس همچون جهرم، استهبان، نی ریز، بختگان، آباده، شیراز، فیروز آباد، کازرون، کوهچنار، زرقان، خفر، فسا، لارستان و اوز در وضعیت قرمز، شهرستان های داراب، زرین دشت، گراش، لامرد، خنج، قیر و کارزین، فراشبند، کوار، سروستان، خرامه، ارسنجان، بوانات، خرمبید، مرودشت، اقلید، سپیدان، بیضا، ممسنی، رستم، سرچهان و مهر در وضعیت نارنجی و شهرستان پاسارگاد در وضعیت زرد قرار دارند.
او به آمار تجمعی بازرسی و نظارت در سطح استان از آغاز انتشار کرونا تا ۷ اردیبهشت ماه سال جاری هم اشاره و اظهار داشت: طی این بازه زمانی ۹ هزار و ۳۱۹ واحد صنفی پلمپ، ۴۴۱ هزار و ۷۸۴ خودرو جریمه و ۶ اداره و سازمان متخلف هم به هیات تخلفات اداری استان معرفی شده اند.
منبع:

1400/02/08
11:52:34
5.0 / 5
852
تگهای خبر: دانشگاه , شركت , ماسك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
انجمن پارسیان Parsian Forum