افزایش آمار طلاق در قاره سبز

افزایش آمار طلاق در قاره سبز

انجمن پارسیان: مطالعات آماری نشان میدهد که روند ثبت ازدواج ها در اروپا در حال کاهش و برعکس آمار طلاق ها در قاره سبز رو به افزایش است.


به گزارش انجمن پارسیان به نقل از ایسنا، از سال ۱۹۶۴ میلادی میزان ازدواج در اتحادیه اروپا از هشت مورد به ازای هر ۱۰۰۰ نفر به ۴.۲ دهم در سال ۲۰۱۹ رسیده است. این در حالیست که در همین بازه زمانی تعداد طلاق حدودا دو برابر شده است و از هشت دهم در هر ۱۰۰۰ نفر در سال ۱۹۶۴ به ۱.۸ در سال ۲۰۱۹ بالا رفته است.
در سال ۲۰۱۹ در بین کشورهای اتحادیه اروپا، قبرس با ثبت ۸.۹ ازدواج به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، لیتوانی با ۷ ازدواج به ازای هر ۱۰۰۰ نفر، لتونی و مجارستان با ۶.۷، رومانی با ۶.۶، اسلواکی با ۵.۴ و همین طور دانمارک و مالت با ۵.۳ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بیشترین تعداد را به نام خود ثبت کرده اند.
در مقابل اما پایین ترین میزان ازدواج به ترتیب در کشورهای ایتالیا، پرتغال، اسلوونی، فرانسه، اسپانیا و همین طور لوکزامبورگ به ثبت رسیده است.
در این میان ایتالیا با ثبت ۳.۱ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر و پرتغال و اسلوونی با ۳.۲ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر در انتهای این جدول قرار دارند.
در همین حال پایین ترین میزان طلاق هم در سال ۲۰۱۹ در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا در مالت و ایرلند با ۰.۷ طلاق به ازای هر ۱۰۰۰ نفر و پس از آن در اسلوونی، ایتالیا و کرواسی به ثبت رسیده است.
بنابر گزارش یورونیوز، در مقابل در این جدول بیشترین طلاق ها در سال ۲۰۱۹ مربوط به کشورهای لتونی، لیتوانی و لوکزامبورگ است که همگی با ۳.۱ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر و پس از آن هم قبرس، سوئد با ۲.۶ و ۲.۵ به ازای هر ۱۰۰۰ نفر بیشترین میزان جدایی زوجین را به خود اختصاص داده اند.
منبع:

1400/02/27
22:19:15
5.0 / 5
482
تگهای خبر: كشور
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
انجمن پارسیان Parsian Forum